[HowTo] jak sciagac pliki z wrzuta/youtube za pomoca narzędzia firebug

Awatar użytkownika
grappas
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 251
Rejestracja: 29 gru 2008, 13:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

[HowTo] jak sciagac pliki z wrzuta/youtube za pomoca narzędzia firebug

Post autor: grappas »

Wtyczka firebug zostala stworzona do wyszukiwania bledow na stronach internetowych, poznawania jej budowy i hiperlacz... to ostatnie przydaje sie na codzien na zwyklym biurku i pokaze jak to wykorzystać :P

Dlaczego tak, a nie np. przez ściągnik i inne tego typu stronki? Ano ostatnio powstała durna moda, aby pobierać za pomocą tego typu stron należy akceptować jakieś podejrzane skrypty. Mnie się to nie podoba i wykorzystuje ww. sposób.

Zakladam ze ktos moze usunal firefoksa :oops: wiec:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install firefox firebug
Odpalamy ff i szukamy w prawym dolnym rogu okna robaka (lub blad jak to teraz mam na stronie forum). Jezeli go nie ma to w narzedzia > dodatki wlaczamy firebuga. Namierzamy jakis plik mp3 np. na wrzucie.

Teraz klikamy w robaka. Zaznaczamy zakladke siec i w menu dajemy wlaczony.
Odpalamy odtwarzacz flash - niech sobie idzie muzyczka...

Nastepnie pokaze nam sie spora lista w firebugu. Szukamy ciezszego pliku - to nasz cel... Prawym kopiuj adres.
Obrazek
Pozostaje nam tylko odpalic konsole i:

Kod: Zaznacz cały

wget '[ctrl+shift+v]'
I gotowe.

I tu mała zmiana (nie wiem czy to wina powłoki czy wrzuty - to tak jak rozsądzać, która partia lepsza). Linki czasem posiadają ampersandy "&", które powodują, że powłoka traktuje je jak kolejne komendy w tle (kto pisze skrypty to wie o czym mówię). Aby tego uniknąć wpisujemy po wget i link w apostrofach jak powyżej.

W ten sam sposob mozemy sciagac filmy na youtube i innych stronach korzystajacych z technologii flash.

Dla Google Chrome:

Tu nie musimy nic dodatkowego instalować: Włączamy program, wciskamy kombinację Ctrl+Shift+i, klikamy w zakładkę "Resources" i dalej postępujemy jak powyżej.

W przypadku wersji testing i unstable (na dzień dzisiejszy drzewo >= 9) klikamy zakładkę "Network"

Dla youtube:

W narzędziach deweloperskich kopiujemy link do rosnącego pliku 'videoplayback' i wklejamy go w pasek adresu przeglądarki. Trochę trzeba poczekać, aż się przeglądarka zastanowi :P (nie wiem czy czeka, aż się całkiem film zbuforuje, czy na odpowiedź serwera. W każdym bądź razie zalecam czekać na rozpoczęcie pobierania). Przydałoby się jeszcze sprawdzić rozszerzenie w narzędziach deweloperskich i po pobraniu zmienić nazwę pliku z danym rozszerzeniem.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Enjoy
Ostatnio zmieniony 20 mar 2011, 16:34 przez grappas, łącznie zmieniany 1 raz.
Problem - słowo ZAKAZANE
LMDE/Linux registered user #491775
Awatar użytkownika
grappas
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 251
Rejestracja: 29 gru 2008, 13:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: [HowTo] jak sciagac pliki z odtwarzaczy flash za pomoca

Post autor: grappas »

Dziś już jest tylko wersja >=10, więc już tylko zakładka network.
Problem - słowo ZAKAZANE
LMDE/Linux registered user #491775
ODPOWIEDZ

Wróć do „Software-Multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości