Instalacja programu VUZE 4.5.1.0 pod Ubuntu

Awatar użytkownika
gtriderxc
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 10 lut 2009, 16:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Instalacja programu VUZE 4.5.1.0 pod Ubuntu

Post autor: gtriderxc »

Poniewaz w Centrum Oprogramowania znajduje sie prehistoryczna wersja programu VUZE, a odpalanie programu ze sciagnetego i rozpakowanego ze strony autorow programu archiwum smierdzi jakims Norton Commanderem i nie wypada robic czegos takiego w szanowanym srodowisku graficznym, biegne z pomoca.

Na poczatku probowalem na szybko dowiedziec sie w jaki sposob zainstalowac program ze sciagnietego archiwum. Oczywiscie standardowo uslyszalem, ze "najlepiej instalowac programy z Centrum Oprogramowania, plikow .deb,(naczytalem sie tez jak odpalac instalacje przez CONFIGURE, MAKE i MAKEINSTALL:komend w przypadku VUZE bezowocnych)" Nikt nie byl mi w stanie wytlumaczyc na jakiej zasadzie dziala instalacje programow w Javie pod Ubuntu czy jak instaluja sie w ogole jakiekolwiek programy. Pozostaly wiec bezduszne, zasmiecone google:(

DO RZECZY:
Aby najnowsza, dzialajaca wersja VUZE zadzialala:

1.Instalujemy VUZE przez Centrum Oprogramowania (tak, tä starä i niedzialajäcä wersj€), co przygotuje nam grunt, ulatwi sprawe i zaoszczedzi czas.
2.Sciagamy ze strony VUZE najnowsza wersje programu i rozpakowujemy archiwum.
3.Z rozpakowanego archiwum interesuja nas TYLKO DWA PLIKI: swt.jar ORAZ Azureus2.jar , ktöre to musimy podmienic do naszej archaicznej, wersji z Centrum Oprogramowania. Nic trudnego! Do dziela!

Te dwa pliki z archaicznej, zainstalowanej wersji programu mozemy namierzyc wyszukiwarkä pliköw lub po prostu sprawdz, czy sä tam, gdzie i ja je znalazlem i zakladam, ze byc powinny (moja wersja Ubuntu to 10.10): /usr/share/java.

Oczywiscie to nie M$ Backdoors, wiec do zapisu w tym katalogu, potrzebujemy musimy przebrac sie za korzenia:) (roota:))) komende kopiowania pliku "mv" poprzedzamy komendä SUDO - komendy wydajemy z klawiatury, nie myszkä, oczywiscie w termialu.

a wiec w skröcie: sudo mv skäd gdzie

i tyle! wlasnie zrobilismy update vuze do najnwszej wersji!
advanced users mogä juz zamknäc te strone, a jesli ktos ma problemy, podpowiem jak wygladalo to u mnie:

myszkä kopiujemy sobie nasze nowe pliki do katalogu glöwnego, uzytkownika na jakim jestesmy zalogowani. ja jestem zalogowany jako gtriderxc, wiec kopiuje pliki do

/home/gtriderxc

po co? terminal domyslnie otwiera nam sie w tym wlasnie katalogu, wiec mniej pisania w terminalu. Nazwe katalogu w jakim sie znajdujemy mozemy sprawdzic poleceniem "pwd" a jego pelnä zawartosc komendä "ls -a"

Piszemy wiec:

sudo mv Azureus2.jar /usr/share/java
sudo mv swt.jar /usr/share/java

i cieszmy sie najnowszä wersjä VUZE!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Software-Sieć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości