Instalacja Livebox TP przez WiFi - Ubuntu 7.10

dirtysouth
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2007, 18:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Instalacja Livebox TP przez WiFi - Ubuntu 7.10

Post autor: dirtysouth »

Oto prosty sposób jak zainstalować sławetnego Livebox'a TP z użyciem adaptera WiFi. Instalację przeprowadziłem pod Ubuntu 10.7 Gutsy Gibon z użyciem modemu Livebox Sagem F@st 3202 V TP i adaptera Sagem XG-762N. Instrukcja nie jest profesjonalna gdyż nie jestem żadnym guru, ale mam nadzieję, że komuś się przyda i oszczędzi nerwów. :) Instalację przeporwadzany z w pełni podłączonym sprzetem.

1. Ściągamy i instalujemy aplikację ndiswrapper wpisując w konsoli

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install ndiswrapper-common ndiswrapper-utlis-1.9 ndisgtk
2. Po zainstalowaniu uruchamiamy program ndisgtk wchodząc kolejno w System -> Administracja -> Windows Wireless Drivers lub wpisując w konsoli

Kod: Zaznacz cały

sudo ndisgtk
3. Wybieramy "Install New Driver" aby zainstalować sterowniki. Bedzie nam potrzebna oryginalna płyta Livebox'a dostarczona z resztą sprzętu.

4. Znajdujemy na płycie odpowiedni dla modelu naszego adaptera plik Drivers.zip ze spakowanymi plikami sterówniku (u mnie było to w '/Setup/Windows/WiFi/XG760N/Driver'). Transportujemy go na nasz dysk, rozpakowujemy. Powinien znaleźć się tam plik o rozszerzeniu *.inf.

5. Wracamy do programu ndisgtk, wskazujemy rozpakowany plik *.inf i instalujemy go. Jeśli wybraliśmy odpowiedni sterownik powiniem pojawić się on w okienku obok z statusem 'Hardware present: Yes'. W przeciwnym wypadku upewnijmy się, czy system widzi nasz adapter wpisując w konsoli

Kod: Zaznacz cały

lsusb
mój wpis wygląda następująco "Bus 004 Device 002: ID 079b:0062 Sagem".

6. Jesli instalacja sterownika przebiegła pomyślnie restertujemy komputer, ap o ponownym uruchomieniu naciskamy na "Configure Network" w ndisgtk lub System -> Administracja -> Sieć. Powinna tam widnieć pozycja 'Połączenie bezprzewodowe'. Naciskamy i nią a następnie na 'Właściwości'

7. Odznaczamy pozycję 'Tryb roamingu' i wpisujemy:

Nazwa sieci (ESSID): nestrada_xxxx (gdzie xxxx widnieje na waszym livebox'ie)
Rodzaj hasła: Klucz WEp (szesnastkowo)
Hasło sieciowe: nasz klucz web z livebox'a (bez spacji)
Konfiguracja: Konfiguracja automatyczna (DHCP)

Potwierdzamy 'OK'.

Możemy też w zakładce DNS dodać serwery TP'sowskie tj. 194.204.159.1 i 194.204.152.34 usuwając istniejące.

8. Wchodzimy w przeglądarkę internetową i wpisujemy w polu adresu http://192.168.1.1 . Zobaczymy okienko proszące o podanie nazwy użytkownika i hasła (domyślnie admin i admin). Wypełniamy co trzeba i już wszystko powinno ładnie działać.

Miłego surfowania! :) Mam nadzieję, że pomogłem.


PS: Jesli nie zadziała można jeszcze próbwać instalując

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install zd1211-firmware zd1211-source
ODPOWIEDZ

Wróć do „Software-Sieć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości