Ubuntu 7.04 rtl8180 wskazówka

halibut

Ubuntu 7.04 rtl8180 wskazówka

Post autor: halibut »

Postanowiłem napisać ten temat ponieważ 2 dni spędziłem na instalacji mojej karty sieciowej D-linka DWL-510 z proc. rtl8180. Nareszcie mi się udało korzystałem również z tego forum jak i google ale nigdzie nie znalazłem trafnej wskazówki (pomocy) skorzystałem z pewnego postu na tym forum dodając swoją wskazówkę która działa u mnie i u kumpla w 100% :) Podaję ją bo szukając na forum podobnych treści wiele osób również poszukiwało tych informacji. Mam nadzieję że komuś się to przyda.

W moim przypadku ubuntu nie wykrywało mi kartę w zakładce "sieć" widniał tylko modem.
A więc aby ukazała się karta należy wpisać w terminalu:

Kod: Zaznacz cały

sudo modprobe r818x
teraz ukaże nam się karta sieciowa gdy włączymy zakładkę "sieć"
oczywiście ustawiamy wszystko według naszych danych:
Polecam jeśli znamy ustawić na stałe IP i wpisać wszystkie dane czyli:
IP
w okienku ESSID wpisujemy własną sieć do której chcemy się podłączyć dodając na końcu duży X czyli np: sieć ma nazwę Zoom to prawidłowo powinno to wyglądać tak :

Kod: Zaznacz cały

ZoomX
Bramkę
Maskę
i DNS

Po ustawieniu wszystkich danych zaznaczamy fajeczkę w małym kwadraciku obok obrazka karty sieciowej i włączamy terminal i wpisujemy:


Kod: Zaznacz cały

gksu gedit /etc/modprobe.d/blacklist
otworzy nam się plik z funkcją nadpisywania więc nic więcej nie wpisujemy=usuwamy niż to co jest konieczne. Zjeżdżamy na sam dół suwakiem i znajdujemy ostatnie 3 linijki:

Kod: Zaznacz cały

# buggy driver causes kernel BUG on load (Ubuntu: #78255, #88430)
blacklist r818x
blacklist r8187
i zmieniamy to tak aby były równo wszystkie linie dodając # oraz 1 raz odstęp(spacja)
finał powinien wyglądać tak:

Kod: Zaznacz cały

# buggy driver causes kernel BUG on load (Ubuntu: #78255, #88430)
# blacklist r818x
# blacklist r8187
sprawdzamy czy chodzi net....
jeśli nie chodzi to zmieniamy w zakładce "sieć" na DHCP z stałego i necik powinien śmigać. Powodzenia!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware-Sieć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości