Instalacja neostrady,ubuntu 9.10.

Neostrada, DialNet, Net24
Awatar użytkownika
namruf15
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 20 lis 2009, 22:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Instalacja neostrady,ubuntu 9.10.

Post autor: namruf15 »

Witam.Jestem świeżym użytkownikiem systemu ubuntu i jak wielu,spotkałem się z problemem instalacji neostrady.Gdyby nie kolega, który chociaż trochę orientował się w temacie,pewnie nic bym nie wiedział jednak tego problemu i on nie może rozwiązać.
Posiadam system w wersji 9.10 i modem SAGEM F@st 800.
Próbowałem podłączyć się do internetu za pomocą Linneta,Ubudsl i poprzez sposób zamieszczonym w temacie "ADSL w Ubuntu 9.10" przez Kamilious(sudo pppoeconf).

1.Ściągnąłem linneta razem z plikami dla mojego modemu.Wypakowałem wszystko do jednego folderu no i starałem się zainstalować.Oto z czym się spotkałem:

http://img684.imageshack.us/img684/1673/linnet.png

2.Co do ubudsl,kolega ściągnął jakąś wersje zmodyfikowaną do 9.10.Po jej instalacji oraz instalacji bibliotek do modemu,program cały czas coś kombinował,to starał się połączyć,to restartował modem,jednak nic z tego nie wychodziło,reinstalowanie też nie pomogło.Zawsze na końcu wychodził taki komunikat:

http://img525.imageshack.us/img525/9876/modemh.png
(Co do opisu tego sposobo jestem najmniej pewny ponieważ większośc robił kolega a ja mało rozumiałem ^^)

3.Kiedy próbowałem sposób Kamiliousa,czyli połączenie się do internetu za pomocą "tymczasowego połączenia z internetem" za pomocą sudo pppoeconf na końcu działania interfejsu wyskakiwał mi komunikat:

http://img213.imageshack.us/img213/5924 ... hot2hw.png
//ka_o: Zobacz sobie w regulaminie jakie obrazki wolno wstawiać.
Myślałem że coś się dzieje z modemem jednak wymieniłem go na inny,na którym internet chodził na innym komputerze (poprzez połączenie UbuDSL).
Bardzo proszę o pomoc,ponieważ zależy mi na pracy na ubunciaku.
Pozdrawiam :).
Awatar użytkownika
ka_o_3991
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 864
Rejestracja: 01 wrz 2007, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Problem z instalacją neostrady,ubuntu 9.10.

Post autor: ka_o_3991 »

Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEM
Tytuł tematu zmienisz edytując pierwszy post
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
darex
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 11 lis 2009, 13:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Odp: Instalacja neostrady,ubuntu 9.10.

Post autor: darex »

A router jest skonfigurowany przez przeglądarkę ? Nie miga się czasem ADSL ?
Awatar użytkownika
namruf15
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 20 lis 2009, 22:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Instalacja neostrady,ubuntu 9.10.

Post autor: namruf15 »

Nic nie miga,diody świecą stałym światełkiem .
tomalusp
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 20 lis 2009, 01:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Instalacja neostrady,ubuntu 9.10.

Post autor: tomalusp »

Ja zrobiłem tak:
-miałem na dysku UbuDSL, więc zainstalowałem, (modem Sagem 800 wcześniej odłączyłem na kabelku),
-na pliku: /usr/share/ubudsl/configs/system.ini. prawym przyciskiem myszy wybrałem "otwórz jako administrator i na samej górze wstawiłem:

Kod: Zaznacz cały

[Ubuntu_9.10]
package_manager=apt
basic_from_cd=
devel_from_cd=build-essential
-plik zapisałem,
-zrestartowałem komp,
-uruchomiłem: programy>internet>aplet UbuDSL i powstawiałem hasło i nazwę użytkownika neostrady,
-podłączyłem modem, zakończyłem konfigurację i wszystko śmiga!
Może komuś się to przyda :)
Awatar użytkownika
namruf15
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 20 lis 2009, 22:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Instalacja neostrady,ubuntu 9.10.

Post autor: namruf15 »

Niestety również nie pomogło,zawsze kończy się na tym że modem nie odpowiada
Awatar użytkownika
aramin
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2009, 16:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Instalacja neostrady,ubuntu 9.10.

Post autor: aramin »

Daj sobie spokój z modemem do Neostrady. Kup sobie router. Ja miałem modem ZTE i Sagema, przegooglowałem kilka dni w necie i nie rozwiązałem problemu. Próbowałem openSUSE 11.1, Kubuntu 9.04, Ubuntu 9.04 i 9.10 no i... kupiłem router. Najtańszy Pentagram Cerberus za 95zł. Śmiga aż miło i net jest rozdzielony na dwa kompy.

PS. Nie dałem rady ani Linnetem, ni UbuDSL.
Nowy Jestem
Awatar użytkownika
namruf15
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 20 lis 2009, 22:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Instalacja neostrady,ubuntu 9.10.

Post autor: namruf15 »

Ja również nie dałem rady niczym się połączyć chociaż znalazłem wiele sposobów...Bardzo żałuje bo zależało mi na pracy na ubuntu.
adrikux

Odp: Instalacja neostrady,ubuntu 9.10.

Post autor: adrikux »

Jeżeli instalacja neostrady na Ubuntu nie powiodła się, proponuje skorzystać z PCLinuxOS.
Narzędzie DrakConf umożliwia bezproblemową konfigurację neostrady.
Awatar użytkownika
namruf15
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 20 lis 2009, 22:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Instalacja neostrady,ubuntu 9.10.

Post autor: namruf15 »

Po wielu godzinach rzucania soczystych przekleństw w stronę monitora,po tygodniach walki różnymi programami wreszcie udało mi się uruchomić na stałe internet ! Rozwiązanie było tak proste, że aż irytujące.Zmieniłem port usb,w którym był włączony modem i linnet(którego akurat katowałem) zadziałał.Bez żadnych hangupów czy tme passów.Bardzo dziękuje za wszelką pomoc przekazaną mi w tym i w innych wątkach :).Pozdrawiam.
matwie2
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 04 maja 2010, 23:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Instalacja neostrady,ubuntu 9.10.

Post autor: matwie2 »

Witam.
Pozwolę sobie odświerzyć ten temat. Otóż mam praktycznie identyczne problemy jak kolega opisał w pierwszym poście.
Sytuacja jest tyle inna, że UbuDSL wypisuje, że nie udało się zsynchronizować modemu(aczkolwiek komunikat taki jak na zamieszczonym w pierwszym poscie watku screenie tez mialem raz czy dwa), a linnet przy instalacji wywala tylko komunikat: "WARNING: -e NEEDS -E or -F" (swoją drogą co on znaczy? nigdzie tego nie znalazłem).
Sytuacja jest o tyle frustrująca, że na mom Pececie starym linnet działa bardzo dobrze, problemy opisane wyżej są na nowym lapku. Próbowałem na nim początkowo zainstalować wersje systemu 64 bitową (Polski remix z tej stronki), później gołą angielską wersje 32 bitową (na dokładnie tej wersji na Pececie linnet działa). Próbowałem chyba wszystkich sposobów znalezionych w necie, nic nie pomaga.
Modem napewno jest dobry, działa na Pececie pod UBUNTU 9.10 i Win XP i na lapku pod WIn 7.
Dodam, że na lapku mam 4 porty USB, probowałem na kazdym i wszdzie ten sam wynik...
Ktoś ma jakieś pojęcie o co może chodzic?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ADSL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości