Ubuntu Server 9.10 + Livebox -> utrata stabilności połączenia internetowego

Neostrada, DialNet, Net24
blackdoom
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2009, 12:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: Brak

Ubuntu Server 9.10 + Livebox -> utrata stabilności połączenia internetowego

Post autor: blackdoom »

Witam, ostatnio na własne potrzeby postawiłem na starym kompie Ubuntu Serwer 9.10 w celach "naukowych". W wykorzystaniu jego potencjału skutecznie przeszkadza mi livebox
który po około 10 min z nieznanych mi powodów traci połączenie z internetem zachowując jednocześnie sprawny eth i wifi. Wszystko wraca do normy gdy wyłączę komputer.
Nie wiem od czego zacząć przy diagnozowaniu tej usterki. Pozdrawiam!
siudass
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2010, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Ubuntu Server 9.10 + Livebox -> utrata stabilności połączenia internetowego

Post autor: siudass »

Widzę, że niestety w tym temacie nikt się nie wypowiedział. Ponieważ od jego napisania minęło już trochę czasu to chciałem zapytać czy udało Ci się rozwiązać problem, niestety w tym momencie mam podobny i szukam jakichkolwiek wskazówek.

Z góry dzięki za jakiekolwiek użyteczne info.
blackdoom
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2009, 12:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: Brak

Odp: Ubuntu Server 9.10 + Livebox -> utrata stabilności połączenia internetowego

Post autor: blackdoom »

Przykro mi, bo moja odpowiedź nie będzie satysfakcjonująca.
Mianowicie sprawa jak dla mnie zakończyła się kupnem tp linka z allegro za 80zł ;)
To rozwiązało moje problemy.

Ewentualnie można (jeśli jesteś w posiadaniu) podłączyć starego sagema f@st 800
do serwera i pozwolić serwerowi bezpośrednio łączyć się z netem, a dopiero po eth od
serwa do liveboxa net.
siudass
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2010, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Ubuntu Server 9.10 + Livebox -> utrata stabilności połączenia internetowego

Post autor: siudass »

Dzięki za informację, w sumie i tak od dłuższego czasu zastanawiałem się nad zakupem nowego routera więc będzie to chyb a najwygodniejsze rozwiązanie. Chyba, że w najbliższych 2 tygodniach będę miał coś więcej czasu żeby się z tym męczyć. W każdym razie dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ADSL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości