Ubuntu 9.04 oraz modem zxdsl 852 v2

Neostrada, DialNet, Net24
hd2d
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2010, 19:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Ubuntu 9.04 oraz modem zxdsl 852 v2

Post autor: hd2d »

Od kilku godzin szukam sposobu na zainstalowanie tego modemu w UBUNTU 9.04 z niepowodzeniem.. większość odnośników do poradników nie działa a ja potrzebuje krok po kroku co mam zrobić aby mieć wreszcie sieć na linuksie...

próbowałem z linnet ale oto co mi z tego wyszło..
viewtopic.php?p=708022#post708022



HELP :(
Jeszcze dzisiaj chciałbym cieszyć się łączem na linuxie..
adrikux

Odp: Ubuntu 9.04 oraz modem zxdsl 852 v2

Post autor: adrikux »

Dostępne jest także narzędzie UbuDSL, może z jego użyciem konfiguracja przebiegnie pomyślnie. Nie wiem czy standardowo masz sterowniki do tego modem, jeśli nie to będzie musiał pobrać firmware i rozpakować do /lib/firmware, możliwe, że najnowszy kernel posiada wbudowane sterowniki. Mandriva One lub PCLinuxOS powinny poradzić sobie z obsługą tego modemu. Może poniższe linki ci pomogą:
slawek747
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2008, 21:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ubuntu 9.04 oraz modem zxdsl 852 v2

Post autor: slawek747 »

Ja szukałem rozwiązania tego problemu trochę dłużej i bez powodzenia. Modem ZXDSL 852 to straszny chłam, problemy z prawidłowym działaniem zdarzają się nawet w windows. UbuDSL i program Mandrivy Xtreme (nie pamiętam nazwy) obsługują modem Sagem Fast 800. Proponuję jedyne logiczne rozwiązanie: router z modemem DSL (ja mam TP-LINK), działa we wszystkich dystrybucjach bez problemów.
santaclous
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 07 lip 2010, 18:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu 9.04 oraz modem zxdsl 852 v2

Post autor: santaclous »

Mi ten modemik dziala 4 lata 2 razy tylko sie spalil po burzy ale wymienili
mitez pasuje zainstalować bo ta instrukcja na plycie strasznie skomplikowana nie ma to jak windows 2 minuty i zainstalowane
ODPOWIEDZ

Wróć do „ADSL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości