zte zxdsl 852 orange freedom

Neostrada, DialNet, Net24
loopin
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2010, 21:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

zte zxdsl 852 orange freedom

Post autor: loopin »

Wiem ze ten temat był już poruszany ale przez 2 dni poszukiwań nie znalazłem niczego co rozwiązuje mój problem. net i modem do niego mam taki jak napisałem w tytule zainstalowałem ubuntu wersję 9.10 do tego ubudsl_1.0.0.300-7karmic_i386.deb i net nadal nie działa. wyskoczył komunikat,,konfiguracja została zakończona, jednakże wystąpiły błędy-możliwe jest, ze nie uda się nawiązać połączenia. W takim przypadku wygeneruj log i skontaktuj się z nami..... nie zapomnij dołączyć loga. hm i z tym jest problem coto jest ten log i z kąd mam go wziąć. Doradźcie co mam dalej zrobić najlepiej w sposób jak najprostszy bo jestem początkujący z góry dzięki pozdrawiam
nowak_
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2009, 00:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: zte zxdsl 852 orange freedom

Post autor: nowak_ »

Witam
mam ten sam problem tyle że na neo. Jak uda ci się rozwiązać to napisz tutaj ;) ja też popracuje nad tym jutro
niktor112
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2010, 06:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: zte zxdsl 852 orange freedom

Post autor: niktor112 »

Ten log to można wygenerować klikając PPM na ikonę ubuDSL i wygeneruj raport. Jednak nie wiem czy coś to da, bo projekt ubudsl podobno padł.
Poza tym, również dołączam się do prośby z pomocą. Mam neo i w.w modem:wall:. Jak ktoś znajdzie sposób, piszcie. Nie działają mi stery z ubuDSL (brak synchronizacji), a stery od tp zrobione są pod RedHata (.rpm). Jak piszą w instrukcji to się nie da zainstalować (komenda rpm nie działa i prosi o zainstalowanie pakietu rpm czy jakoś tak, tylko szkoda, że nie ma neta xD)
Zainstalowałem z tej samej paczki co autor tematu. Może to wina tejże instalki.
Może jak się wścieknę:pt36: to kupię sobie ruter i nie będzie problemu hehe
Na razie siedzę na win XP, ale zależy mi na pracy z ubuntu. Zainstalowałem wczoraj i jak zwykle na starcie problemy:neutral:
Jak coś pomotałem ze słownictwem linuxowym to proszę o wybaczenie.

EDIT: Próbowałem z tym co dają w skrypcie co jest na pulpicie zainstalować ubuDSL uprzednio deinstalując stary w synapticu i to samo. LIPA! Zbieram się na kupno jakiegoś modemu podłączanego do karty sieciowej (coś jak ruter dla 1 PC), a chińszczyznę wywalę za okno z 10 piętra :-D . Wyniesie to mnie około 50-70 zł ale chyba wydatek się opłaci (zero sterów i kompatybilność z każdym PC-towskim systemem i inne bajerki tj. QoS).
A Wam życzę powodzenia z ZTE. Ja też jeszcze sie pomęczę z tym parę dni, odwiedzę paru informatyków, którzy pewnie zrobią oczy na linuxa jak ja 5 lat temu. Jak coś zrobię to napiszę tutaj.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ADSL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości