[10.04 Server][Linnet] System się zamraża

Neostrada, DialNet, Net24
smijran
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2009, 10:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

[10.04 Server][Linnet] System się zamraża

Post autor: smijran »

Proszę koleżanki i kolegów o pomoc.

Komputer, o którym mowa stoi na:
Athlon XP 2000+ @ 1250 Mhz (spowolniony)
Płyta główna AsRock K7S41 (sieciówka SiS900)
Do tego dorzucona druga karta sieciowa
HDD 6 GB (jakiś stary)
Do tego podpięty Speedtouch na Neostradzie

Pobrałem właśnie nową wersje 32 bitową Ubuntu 10.04 Server i zainstalowałem. Pobrałem dodatkowo paczki, które będą użyteczne dla mnie w dalszej eksploatacji, są to : acpi, acpid, vlan, dnsmasq, ddclient, vuurmuur, mc, gcc. Dodatkowo pobrałem Linnet 0.1 wraz z sterownikami dla Speedtoucha i Sagem 800.

Wpierw sprawdziłem czy system jest gotowy do instalacji. Po wypisaniu, że posiadam make'a gcc i ppp, oraz że mogę zainstalować modem ZX(costam) skrypt się sypie wyrzucając cały stos wywołań. na wierzchu jest wywołanie z libc++
Jednakże oba modemy według linnetu zainstalowały się prawidłowo. Również konfiguracja połączenia przebiegła prawidłowo. Komputer łączy się z netem, puszcza bezproblemowo pingi.

Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu połączenia zaczęły się jednak problemy - mianowicie podczas działania system nagle zamarza - nie istnieje określony moment czasu w którym to się dzieje (tendencją jednak jest, że komputer zawisa gdy zaczynam aktywnie działać na modemie - choć nie jest to reguła). Logi /var/log/messages syslog i inne milczą.

Podejrzewając problem z pamięcią - przeleciałem całą maszynę memtestem. Nic nie wykryło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ADSL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości