szybsze łączenie z adsl

Neostrada, DialNet, Net24
yeloo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2007, 14:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

szybsze łączenie z adsl

Post autor: yeloo »

mam pytanie czy da sie jakoś zrobić by po starcie szybciej łączyło mi sie z internetem, teraz poprostu mam skrót na pulpicie klikam 2razy, wpisuje hasło i łączy, tylko że czasami potrafi łączyć ponad 2 minuty z internetem,
korzystam z linnet
Awatar użytkownika
Root Grapefruit
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 22 cze 2010, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: szybsze łączenie z adsl

Post autor: Root Grapefruit »

Jaki modem? Jeśli ZTE ZXDSL 852 v2 to jest zupełnie normalne (na produkcie M$ też u mnie długo łączyło :F, na Debianie/Ubuntu też ten modem ma problemy).
Proc: AMD Sempron 2800+ 1,6 GHz | Grafa: Radeon HD 3650 | RAM: 1,5 GB | Mobo: ASRock K8NF3-VSTA | HD: 160 GB | OS: Debian GNU/Linux 5.0 "Lenny"
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4678
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Odp: szybsze łączenie z adsl

Post autor: jacekalex »

Jeżeli to laptop - i jeździsz z nim po całym kraju, to nie wiem.
Ale jeśli masz w domu adsl, to radziłbym router adsl - np. planet (koszt od 99 zł w sklepie) - a w komputerze statyczne ustawienia sieci.
Bo adsl - to tecznologia, która ma spore ograniczenia , natomiast modemy usb - to raczej kiepskie rozwiązanie.

Sam sprzęt nie jest z najwyższej półki, sterowniki są jeszcze gorsze i w dodatku przy dowolnej aktualizacji systemu instalujesz np. nowy kernel, reboot i nie masz sieci.

W dodatku - było UbuDsl, teraz jest Linnet, a co będzie za pół roku?

A jeśli poszukasz porównań szybkości transferów pomiędzy modemami dsl a routerami i modemami adsl=>ethernet, to w każdym teście routery osiągają o kilka lub kilkanaście procent szybsze transfery.

To by było na tyle
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ADSL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości