Łączenie z Neostradą za pomocą ikony na pulpicie

Neostrada, DialNet, Net24
dkgn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2011, 08:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Łączenie z Neostradą za pomocą ikony na pulpicie

Post autor: dkgn »

Arcadio pisze:Pamiętaj aby połączenie skonfigurować w zakładce "DSL" a nie w "VPN" za chwilę zrobię zrzuty ekranu to może coś więcej Ci powiedzą. Poza tym klikając ppm musisz zobaczyć czy również masz zaznaczoną opcję "włącz sieć". Ale przede wszystkim sprawdź czy skonfigurowane połączenie widnieje w zakładce DSL.

Oki przygotowałem zrzuty ekranu nie będę ich opisywał bo wszystko wydaje mi się oczywiste. Natomiast jeśli będziesz miał jakieś pytania to pisz śmiało. Napewno wyjaśnię. Z racji tego iż zrzuty mają dość spory rozmiar nie mogę wrzucić ich tutaj. Dodałem je do archiwum, które możesz pobrać stąd: http://x7.to/f5qi4h
Witam
Robie zgodnie z opisem i jak uzupelnie wszystkie dane wcisne przycisk zastosuj to okno sie zamyka i nie mam zadnego wpisu w polaczeniach sieciowych. Modem przestawilem w tryb bridge. Nie wiem co mam dokladnie wpisac w polu usługa, moze to jest przyczyna
Pozdrawiam
gesnet

Odp: Łączenie z Neostradą za pomocą ikony na pulpicie

Post autor: gesnet »

dkgn pisze:Witam
Robie zgodnie z opisem i jak uzupelnie wszystkie dane wcisne przycisk zastosuj to okno sie zamyka i nie mam zadnego wpisu w polaczeniach sieciowych. Modem przestawilem w tryb bridge. Nie wiem co mam dokladnie wpisac w polu usługa, moze to jest przyczyna
Pozdrawiam
Przeczytaj sobie dokładnie posty tego gościa "Arcadio"
Nazwa Połączenia: pisz co tylko chcesz... tak się to będzie nazywać ja mam domyślnie wpisane "NeostradaTP"
A masz podłączony kabel Ethernet?? Ja mam taką ikonkę jak nie mam podłączonego kabla. Jeśli natomias kabel masz podłączony to pewnie nie masz zainstalowanych sterowników do karty sieciowej (choć ta powinna być zainstalowana odrazu) Powiedz mi czy chcesz się połączyć przez usb czy przez ethernet?? Ja podłączyłem się przez ethernet bo przez usb mi nie działa.
no to widzisz...i jesteśmy w domu. No to moja wina bo niedoczytałem, że nie posiadasz karty sieciowej. Gdybyś miał to łączenie się przez ethernet byłoby formalnością... Pod USB to niestety nie działa.
tu jest sporo takich fachowców, czyli mają neostradę na ... karcie sieciowej

Ps
u mnie działa na skrypcie, o dziwo po kilku dniach od skonfigurowania go bo wcześniej nie chciało

jeżeli masz neo bo tego dotyczył temat to:

jak zainstalować ztx na linuxie
http://www.tp.pl/b/binaries/PL/358021/Z ... 613614.pdf

linnet do konfiguracji neo/modemów ztx/speed touch na ubuntu
http://www.linnet.cba.pl/showthread.php?tid=5

z neo czyli netem od telekomunikacji polskiej ( w zasadzie od France Telekom / Capital Group International, Inc.) można się łączyć satelitarnie, numerem wdzwanianym (stare modemy), modemem usb (adsl), liveboxem (rooter/modem), modem wi-fi etc. napisz coś więcej czy to na pewno neostrada, jakie jest urządzenie dostępowe, etc

EDIT:
gregorb612 pisze:A nie lepiej zrobić żeby neostrada startowała od razu z włączeniem systemu? O ikonę ciężko bo nie ma tego w applications.

Wszystko fajnie, skrypt działa o ile system jest uruchamiany ponownie. Jeżeli natomiast wznawiam działania systemu ze stanu uśpienia znowu netu nie ma i trzeba ręcznie. Da się tak aby sam próbował po wznowieniu systemu łączyć z netem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ADSL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości