Wolne wczytywanie stron.

Neostrada, DialNet, Net24
Zahartlajf
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2011, 11:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Wolne wczytywanie stron.

Post autor: Zahartlajf »

Witam. Na początku chcę napomknąć, że to moje pierwsze spotkanie z Ubuntu (w ogóle z Linuxem) więc prosiłbym o w miarę zrozumiałą odpowiedź.
Wolno wczytują mi się strony. Razy szybko a raz wcale się nie chcą wczytać. Ogólnie wolniej to chodzi niż na XP. Ale gdy pobierałem dodatki z repozytorium prędkość było normalna ok 120kb (mam 1mega) Tak więc pomyślałem, że to wida DNS. Zrobiłem tak:
sudo gedit /etc/dhcp3/dhclient.conf
i tam edytowałem wpis
prepend domain-name-servers 208.67.222.222,208.67.220.220;


a następnie zrobiłem coś takiego:
sudo gedit /etc/resolv.conf
i tam wpisałem
nameserver 208.67.222.222
nameserver 208.67.220.220

Ale przy tym drugim sposobie, restart systemu spowodował zmianę na poprzednie DNS'y.

Tak więc czy dobrze postępuje? Jak zablokować zmianę w drugim sposobie? A może jeszcze coś innego zrobić?

Pozdrawiam i z góry dziękuje.
PS. Dodam, że prócz instalacji i konfiguracji przez pppoeceonf i wyżej wymienionych czynności nic innego nie robiłem, z może powienienem

EDIT:
Dobra, znalezłem, że należy to zmienić w network-managerze. Możecie mi powiedzieć gdzie on się znajduję? Mam polską wersjie i mam go zainstalowanego
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Odp: Wolne wczytywanie stron.

Post autor: rom »

Na panelu :) Kliknij prawym i Modyfikuj połączenia, zaznacz, Modyfikuj, a potem zakładka Ustawienia IPv4 i z listy rozwijanej wybierz: Automatycznie (DHCP), tylko adresy
I w polu poniżej wpisz swoje DNS
także = też
tak że = więc
Zahartlajf
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2011, 11:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Wolne wczytywanie stron.

Post autor: Zahartlajf »

Nie wiem czy tak powinno być, ale tam pisze brak połączenia sieciowego. i gdy tam wejdę mam tylko Auto eth0 i przy ostatnio użyciu pisze 'nigdy' no to modyfikowałem to i tam dopsiałem 2 adresy po przecinku. Tylko zastanawia mnie dlaczego mam tylko to. sterowniki instalowalem przez linneta i konfigurowałem przez pppoeconf

EDIT:
bo i strony też się mulą
Zahartlajf
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2011, 11:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Wolne wczytywanie stron.

Post autor: Zahartlajf »

pomoże ktoś?

EDIT:
już sobie poradziłem
ODPOWIEDZ

Wróć do „ADSL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości