Ubuntu 11.04 Internet ADSL, Multimedia Polska

Neostrada, DialNet, Net24
martin_gc
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2011, 17:05
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Ubuntu 11.04 Internet ADSL, Multimedia Polska

Post autor: martin_gc »

Witam, próbuje uruchomić internet na Ubuntu 11.04, mój modem to speedtouch 330 (srebrny), dostawcą internetu jest Multimedia Polska, popularnie usługa zwana też Emil Junior. Wersja systemu 64 bitowa.
Pobrałem linnet, zainstalowałem, próbowałem wszystkie opcje Neostrada, Netia na linii Tp i netia na lini netii, ale nie działa. Problem pewnie jest w tym, że poprawne dla mnie VPI/VCI to 0/33. Jak mam zainstalować internet na Ubuntu 11.04? Proszę o dokładne wyjaśnienie.
Awatar użytkownika
Adagio Dark
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 11.04 Internet ADSL, Multimedia Polska

Post autor: Adagio Dark »

Dołączam się do tematu, tylko, że moją usługą jest po prostu Neostrada i dostawcą TP.
Może moja wersja problemu wyda się komuś łatwiejsza. Szukałem pomocy, ale nigdzie jej nie znalazłem, a forum ubuntu.pl to moja jedyna deska ratunku.
Awatar użytkownika
brezniew
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2680
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:48
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 11.04 Internet ADSL, Multimedia Polska

Post autor: brezniew »

Ja znam dwie recepty na wasze problemy z tym modemem:

Pierwsza - ruszyć cztery litery i przeszukać forum, google itp. Od wielu lat trafiam na tego typu opisy jak to skonfigurować (w ogóle tego nie szukając). A nie stękać aż Wam ktoś po raz setny to samo przepisze żebyście mieli podane pod nos.

Druga - mniej pracochłonna (skoro lenistwo bierze górę) - udać się do sklepu i kupić router z wbudowanym modemem. Mamy już XXI wiek i wypadałby w końcu internet podłączać do karty sieciowej (bądź WiFi) a nie przez jakieś wynalazki od TP/Multimedii.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Adagio Dark
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 11.04 Internet ADSL, Multimedia Polska

Post autor: Adagio Dark »

Gdzie masz niby napisane na forum, jak połączyć się z netem za pomocą Seedtouch'a działającego pod 11.04? Na forum są tylko opisy pod starsze wersje Ubuntu. Bardzo proszę, żebyś mnie oświecił, bo naprawdę dużo szukałem.
Awatar użytkownika
brezniew
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2680
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:48
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 11.04 Internet ADSL, Multimedia Polska

Post autor: brezniew »

To korzystaj ze starych sposobów. Linuksa się nie tworzy na nowo co pół roku.
Awatar użytkownika
FredDie
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 30
Rejestracja: 10 mar 2006, 17:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 11.04 Internet ADSL, Multimedia Polska

Post autor: FredDie »

No mi na 11.04 działa Linnet 0.1 i nie narzekam. Jedynym mankamentem jest to, że Pidgin i APT nie działają, tylko przeglądarka me neta. Znacie jakieś rozwiązanie?
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4674
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 11.04 Internet ADSL, Multimedia Polska

Post autor: jacekalex »

Ja radzę Speedtoucha wywalić, z UbuDSl i Linnetem dać sobie spokój z jednego podstawowego powodu:
Co jakiś czas następuje aktualizacja kernela.
Taka aktualizacja naprawia najczęściej znalezione luki bezpieczeństwa i kłopoty ze sterownikami do najpopularniejszego sprzętu.
Modemy ADSL-Usb to już mocny przeżytek, i żadnym popularnym sprzętem nie są (w skali świata, nie Polski), i po każdej aktualizacji kernela lub jednej z kluczowych bibliotek , taki driver może przestać działać.

I jak wtedy siądzie internet,to bardzo trudno znaleźć rozwiązanie na internecie, który nie działa, lub wytargać jakieś inne sterowniki ze strony producenta.
A router Planet czy Tplink, nowy, kosztuje około 80-90 zł bez wifi, jakieś 100-130 z wifi, ma 2 lata gwarancji, i działa, a podłącza się go przez kabel sieciowy, który przeważnie działa zawsze.

To by było na tyle
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
waako4
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2011, 14:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Ubuntu 11.04 Internet ADSL, Multimedia Polska

Post autor: waako4 »

brezniew pisze:To korzystaj ze starych sposobów. Linuksa się nie tworzy na nowo co pół roku.
linuxa nie tworzy się tak jak windowsa jeszcze xp nie pokonane a już nie dlugo będzie win8 .
ODPOWIEDZ

Wróć do „ADSL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości