SpeedTouch 330 Net24 ubuntu 10.10

Neostrada, DialNet, Net24
Hooz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2010, 18:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

SpeedTouch 330 Net24 ubuntu 10.10

Post autor: Hooz »

Witam


Jak wiekszosc osob mam problem z internetem w linuxie. Jest to netia, modem speedtouch 330 na ubuntu 10.10. Probowalem wszystkiego na co tylko natrafilem, nawet uzywajac sterownikow i konfiguracji z neostrady jak sie okazalo - nic nie pomaga.
Jesli komus udalo sie tego dokonac prosilbym o jasne wytlumaczenie co mam zrobic.
Awatar użytkownika
woolf
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 165
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: SpeedTouch 330 Net24 ubuntu 10.10

Post autor: woolf »

Pobierasz to: ubudsl_1.0.0.301-2lucid0_i386.deb (11.5 MiB)
później po instalacji trzeba będzie zmienić wersję na [Ubuntu_10.10] tak jak tutaj zostało opisane i będzie działać.
Hooz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2010, 18:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: SpeedTouch 330 Net24 ubuntu 10.10

Post autor: Hooz »

Udało sie ;) w troche banalniejszy sposob przedstawiony przez uzytkownika patryk898 na jakims forum.

Tutaj paczka z plikiem http://www.sendspace.pl/file/f1413f519124c797d8e482c

Kod: Zaznacz cały

ABY ZAINSTALOWAC MODEM NALEZY NAJPIERW NADAC PRAWA CHMOD PLIKOWI SKRYPTU, W TYM CELU WYDAJEMY POLECENIA
SPOD ADMINISTRATORA SYSTEMU (ROOT):

~~~~~~~~~~~~~~~

SU

[wpisujemy swoje haslo administratora]

cd /sciezka/do/skryptu/   Np:  cd /home/patryk/
cd net24            <-- jeśli katalog net24 bd się znajdował w katalogu "patryk"

chmod +x net24-install.sh

~~~~~~~~~~~~~~~





JEZELI WCZESNIEJ NIE WYEDYTOWALISMY PLIKU "SPEEDTCH" TO CZAS NAJWYZSZY :P

~~~~~~~~~~~~~~~

KATE SPEEDTCH
(lub jesli nie posiadamy edytora KATE, moze byc np. GEDIT, lub MCEDIT, czy tez VIM)
GEDIT SPEEDTCH

[edytujemy w pliku linie, gdzie trzeba wpisac login do NET24 (obok komentarza zaczynajacego sie na "#" i zapisujemy plik)

~~~~~~~~~~~~~~~





TERAZ NIE ZOSTAJE NIC INNEGO JAK PRZYSTAPIC DO URUCHOMIENIA SKRYPTU, TAK WIEC URUCHAMIAMY KONSOLE Z ROOTa:


~~~~~~~~~~~~~~

SU [jesli wylogowalismy sie z roota wczesniej]

[wpisujemy haslo administratora]

cd /sciezka/do/skryptu/

./net24-install.sh

~~~~~~~~~~~~~~

TU PODEJEMY HASLO I NAZWE UZYTKOWNIKA DO USLUI NET24 Z RESZTA TAM WSZYSTKO PISZE.

MAM NADZIEJE, ZE SIE WSZYSTKO UDA.

POWODZENIA!
Mam jeszcze pytanie:

Jak zmienic IP uzywajac tej metody polaczenia sie z internetem ? Mam na mysli rozlaczenie i polaczenie internetu od nowa.
BraVo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2011, 15:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04

Instalacja SpeedTouch 330

Post autor: BraVo »

Witam

Jestem nowym użytkownikiem ubuntu, posiadam wersję 11.10

Posiadam internet z netii i do tego modem speedtouch 330 (takie małe czarne pudełko).

Chcę go zainstalować na nowym sytemie tzn. ubuntu, ale nie potrafię zainstalować oprogramowania do modemu.
Mianowicie gdy z płyty odpalam instalację to pokazuje się małe okienko i zaraz znika i nic się nie dzieje, przeszukałem internet odnośnie instalacji speedtouch na ubuntu ale nie mogę się połapać gdzie i co mam wpisać oraz skąd pobrać odpowiednie sterowniki do modemu żeby to wszystko uruchomić.

Proszę was o pomoc jak to wszystko odpalić, z góry dzięki.
Hooz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2010, 18:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: SpeedTouch 330 Net24 ubuntu 10.10

Post autor: Hooz »

jaka plyte? ze sterownikami ktore dostales do modemu? Jesli tak to te sterowniki nie beda dzialac w ubuntu.
Mozesz sprobowac zrobic to w sposob ktory podalem wyzej.

Ściagasz paczke, wpisujesz w terminalu "sudo su" potem haslo. Dostajesz sie do katalogu za pomoca komendy "cd" cd /sciezka/do/skryptu/ np: cd /home/patryk/
Rozpakowujesz wpisujac "tar -zxvf nazwa_pliku.tar.gz" i wchodzisz do rozpakowanego katalogu "cd net24"
Teraz wpisujesz "chmod +x net24-install.sh" a nastepnie "GEDIT SPEEDTCH" otworzy nam sie plik tekstowy w ktorym:
(edytujemy w pliku linie, gdzie trzeba wpisac login do NET24 (obok komentarza zaczynajacego sie na "#" i zapisujemy plik)
Na koniec bedac w katalogu net24:
TERAZ NIE ZOSTAJE NIC INNEGO JAK PRZYSTAPIC DO URUCHOMIENIA SKRYPTU

./net24-install.sh

TU PODEJEMY HASLO I NAZWE UZYTKOWNIKA DO USLUI NET24
Wyszukaj sobie jakis spis komend do ubuntu wrazie problemow, ale jesli zrobisz wszystko tak jak napisalem internet bedzie dzialal ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ADSL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości