Niebiańska nimfa instalacja livebox lub speedtuch neo

Neostrada, DialNet, Net24
pata11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2012, 13:57
Wersja Ubuntu: 11.04

Niebiańska nimfa instalacja livebox lub speedtuch neo

Post autor: pata11 »

Witam czy mogły ktoś opuisać krok po kroku jak zainstalowac na Ubuntu niebianskiej nimfie 11.04 neostrade przez tomson speedtuch ewentualnie liveboxa?

Szukałem juz wszedzie i nigdzie nie maporgram linnet mi nie dziala kiedys miałem zainstalowany na mandrivie 2006. Jednak teraz nic siedze juz nad tym tydzien i wszystkie opisane sposoby nie działaja.
Z gory dzieki!
Tux3000
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 28 cze 2009, 11:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Re: Niebiańska nimfa instalacja livebox lub speedtuch neo

Post autor: Tux3000 »

Kiedyś używałem programu UbuDSL do łączenia się ze Speedtouchem. A co do Liveboxa - z tego co wiem, to dostaniesz się do niego tylko przez WiFi.
bociu007
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2011, 17:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

Re: Niebiańska nimfa instalacja livebox lub speedtuch neo

Post autor: bociu007 »

Ja korzystam u siebie z liveboxa. Przez USB nie skonfigurowałem, tutaj nie mam pomysłu. Kabel Ethernet działa bez problemu, aczkolwiek pierwszą konfigurację zrobiłem na pożyczonym laptopie z WinXP. Później wszystko hulało. Problemy zaczęły się przy konfiguracji WiFi. Zrobiłem tak: Zainstalowałem modem WiFi pod Windą, po czym zainstalowałem te same sterowniki w ubuntu za pomocą programu Ndiswrapper i ustawiłem stałe IP mojego komputera (chyba 192.168.1.19) Wpisałem na stałe maskę, bramę, dns'y i adres livebox'a (192.168.1.1) i wszystko działa.
Ale uwaga, gdy dodałem drugi komputer i zainstalowałem moduł wifi stał on się modułem domyślnym i ten na ubuntu przestał działać. Tak więc, nie wiem dlaczego (nie szukałem) na liveboxie działa pod wifi tylko jeden komputer z linux'em. Dodatkowe komputery dodawałem pod Winde instalując same stery bez oprogramowania I ustawiałem parametry dostępu do sieci "na sztywno". Tak więc mam jeden komputer pod wifi (standardowa karta z zestawu na usb) i 2 na ethernet. Wszystko działa na ubuntu.

-- 23 lut 2012, o 15:47 --

Sterowniki do Speed tucha:
http://free.of.pl/l/llawicki/stuff/neo-1.0.tgz
Nie próbowałem instalować...
ODPOWIEDZ

Wróć do „ADSL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości