UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Neostrada, DialNet, Net24
adrian5632
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 259
Rejestracja: 17 gru 2006, 16:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: adrian5632 »

Nowa wersja powinna już działać poprawnie na 9.04 (jednocześnie dostępne jest repozytorium dla tej wersji systemu). Przed zainstalowaniem tej (na 9.04) należy usunąć starą z opcją purge.
[IMG]http://www.ubudsl.com/media/UbuDSL.png[/IMG]
Masz problem z UbuDSL? Nie zapomnij wygenerować i załączyć loga do postu!
ionash.
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 200
Rejestracja: 02 mar 2007, 18:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: ionash. »

Instalacja przebiegła idealnie, jednak demon nadal nie chce startować automatycznie, wraz z systemem. Wciąż trzeba wstukiwać komendę w konsoli.
Ponownie - tak jak kilka wersji poprzednio - komunikaty wyświetlane są podwójnie.
Logi i zrzut ekranu wysłałem mailem.
adrian5632
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 259
Rejestracja: 17 gru 2006, 16:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: adrian5632 »

Odinstaluj jeszcze raz przez purge, potem sprawdź, czy istnieje plik /usr/sbin/ubudsldaemon. Jeśli tak, usuń go (no i poinfirmuj tu) i potem zainstaluj najnowszy pakiet. Sprawdzałem dwa razy na czystym systemie i wszystko jest ok. U Ciebie coś jest z instalacją, bo w ogóle treść loga nie jest taka, jaka w obecnej wersji powinna być.
[IMG]http://www.ubudsl.com/media/UbuDSL.png[/IMG]
Masz problem z UbuDSL? Nie zapomnij wygenerować i załączyć loga do postu!
ionash.
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 200
Rejestracja: 02 mar 2007, 18:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: ionash. »

Odinstalowałem, wspomnianego pliku nie było. Zainstalowałem jeszcze raz, lecz nic się nie zmieniło - instalacja bezbolesna, ale demon nie startuje z systemem i pojawiają się podwójne komunikaty. Ponownie wysłałem logi.
U Ciebie coś jest z instalacją, bo w ogóle treść loga nie jest taka, jaka w obecnej wersji powinna być.
A co jest nie tak z instalacją i jaka powinna być treść logu?
adrian5632
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 259
Rejestracja: 17 gru 2006, 16:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: adrian5632 »

Przy złapaniu sygnału o wartości 1, powinna pojawić się wiadomość w logu, że złapano sygnał SIGHUP i po raz który. Przy pierwszym razie nie powinno się nic dziać. Sprawdź najnowszą wersją (.295) - SIGHUP-y są teraz łapane przez oddzielną funkcję.
[IMG]http://www.ubudsl.com/media/UbuDSL.png[/IMG]
Masz problem z UbuDSL? Nie zapomnij wygenerować i załączyć loga do postu!
ionash.
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 200
Rejestracja: 02 mar 2007, 18:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: ionash. »

Sprawdziłem, bez zmian. Aplet uruchamia się poczwórnie. Logi i zrzut ekranu wysłane.
nekro87
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2009, 20:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: nekro87 »

Witam,zainstalowałem wersję UbuDSL odpowiednią dla mojego systemu (9.04), i tak jak ktoś napisał wcześniej, demon nie uruchamia się przy starcie systemu. Ma ktos podobny problem na nowym systemie? I jest na to jakaś rada?
qF3r
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2009, 20:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: qF3r »

nekro87 pisze:demon nie uruchamia się przy starcie systemu. Ma ktos podobny problem na nowym systemie? I jest na to jakaś rada?
Ja mam, póki co radzę sobie tak, że wpisuje
sudo /etc/init.d/ubudsld start
w terminalu przed uruchomieniem apletu.

A tak przy okazji to przy próbie dodania repozytorium ubudsl wyskakuje mi że zły klucz.
Wie ktoś jak to załatwić?
Awatar użytkownika
pjetia
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2008, 23:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: pjetia »

Właśnie zainstalowałem Ubuntu 9.04 i mam problem z uruchomieniem modemu ZXDSL 852. Po zainstalowaniu UbuDSL 1.0 modem nie chce się uruchomić (brak świecących kontrolek)

Pozdrawiam


Działa :)
apocalyptiq
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 124
Rejestracja: 05 lip 2008, 11:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: apocalyptiq »

Też mam problem z tym niewłączającym się samoczynnie demonem - muszę go ręcznie uruchamiać w terminalu, nawet nie daje rady przez autostart, ani nawet przez program w terminalu jako ikonka w menu - po uruchomieniu poprzez odnośnik w menu, demon się nie włącza, a jak ręcznie wpiszę w terminalu identyczna komendę:
sudo /etc/init.d/ubudsld start
Demon uruchamia się.

Probowałem już chyba wszystiego - usuwanie jak Adrian radził przez purge, usunięcie pliku /etc/init.d/ubudsld po odinstalowaniu ubudsl (plik ten mi zostawał) - cały czas dymi mi, że demon nie jest uruchomiony.

Wiesz Adrian czym to może być spowodowane? Przesłałem ci niedawno, chyba wczoraj, logi.
Domaku
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2009, 14:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: Domaku »

Witam, mam identyczny problem, tylko chyba znalazłem winowajcę/połączenie z winowajcą. Otóź, odpalając normalnie, daemon się nie odpala. :sad: Chcąc zobaczyć co się dzieje w trakcie bootu, usunąłem z listy GRUB'a właściowości "quiet" i "splash". Ubunciak odpala się bez usplasha, ale o dziwo:
Starting UbuDSL deamon [OK], zonk. System dalej się odpala, UbuDSL chodzi... :pt36: Myślę sobie, chyba się naprawiło. Przywracam "quiet" i "splash" i restart... Daemon się nie odpalił. :pt36: WTF? Robię reset, podczas splasha naciskam Alt+F1, patrzę:
Startnig UbuDSL daemon [OK], double zonk. System się odpala, UbuDSL znowu poprawnie funkcjonuje. Double WTF? Parę prób z pokazaniem bootscriptu i bez, i się okazało że po pokazaniu bootscriptu daemon odpala, a przy normalnym odpaleniu nie. Adrian, nie jestem programistą, ale czy usplash może to powodować??? System to Ubuntu 9.04, świeżutka instalka, dzisiaj instalowana, jedyne co doinstalowałem narazie to UbuDSL i Xchat.
julian.b
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 25 kwie 2009, 17:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: julian.b »

Mam identyczny problem jak poprzednicy.

Mam kubuntu 9.04 i mimo że najnowszy ubdsl (jaunty amd64) był instalowany na świeżo to demon się nie uruchamia. Muszę go ręcznie uruchamiać za każdym razem. Usuwanie pakietu ubudsl (i wszystkich z nim związanych plików) oraz ponowna instalacja nie rozwiązują problemu.

Adrianie czy będziesz może zajmował się tym problemem w najbliższym czasie? Z góry ci dziękujemy :)
Awatar użytkownika
che
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2009, 18:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: che »

U mnie to samo, ale pojawil sie jeszcze lepszy problem. System od czasu instalacji nowego ubudsl po restarcie nie odpala innych urzadzen pod usb... Kiedy wyrzuce pakiet z ubudsl wszystko jest ok, mial ktos taki problem? Strasznie denerwuje mnie brak mozliwosci korzystania z innych akcesoriow podczas gdy potrzebuje internet...
Nexx
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2007, 10:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: Nexx »

Witam, ja mam natomiast taki problem ze po kazdym starcie komputera musze na nowo konfigurowac polaczenie, odlaczac modem itp. Spotkal ktos sie z tym, jakies rozwiazania? Na forum szukalem i nic nie znalazlem
nietopereek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2006, 12:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: nietopereek »

u mnie ubuDSL chodzi po prostu badziewiaście, to ciągle synchronizacja itp, od wersji 9.04 używam skryptu net 0.4 ( ten skrypt zawiera już sterowniki do
* Sagem Fast
* Speedtouch
* ZXDSL)
http://net-24.pdg.pl/ w którym instalacja jest prosta

Kod: Zaznacz cały

sudo ./net
program wykryje modem można kliknąć z 2 razy enter bo czasem może stanąć w miejscu i w końcu zapyta nas o login i hasło. Koniec instalacji - teraz tylko wpisujemy

Kod: Zaznacz cały

 sudo pppd call 
net by mieć internet za każdym razem otwieramy konsole

Kod: Zaznacz cały

sudo gedit /etc/rc.local
i dopisujemy w przedostatniej linii komendę

Kod: Zaznacz cały

pppd call net
wg mnie ten skrypt net powinien być przyklejonym nowym tematem, na pewno dla wielu osób bardziej by się przydało i przysporzyło mniej problemów niż ubudsl
Ubuntu 10.10 Netbook
Asus EEE Pc 1005Px
apocalyptiq
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 124
Rejestracja: 05 lip 2008, 11:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: apocalyptiq »

Co do problemów z demonem UbuDSL - gdy uruchamiam go przez konsolę, takie coś się pokazuje:
* Starting UbuDSL Daemon ubudsldaemon [ OK ]
szymek@ubuntu:~$ WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/options, it will be ignored in a future release.
Zawartość tego pliku /etc/modprobe.d/options:
options unicorn_usb_eth ActivationMode=3 VPI=0 VCI=35 if_name=zx0 PROTOCOL=pppoatm ENCAPS=vc-encaps
Może przyda się przy rozwiązaniu problemu z tym demonem ;)

EDIT:
nietopereek - zainstalowałem sobie tego net 0.4, ładnie działa, tylko że coś ten autostart nie działa ;/ Wrzuciłem to polecenie do wskazanego przez Ciebie pliku (przedostatnia linijka, przed exit), ale Internet automatycznie się nie załącza, muszę dopiero odpalić to z terminala.
Próbowałem też dodać tą komendę do programów startowych (z sudo i bez), ale też bez skutku.
Awatar użytkownika
air84
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 10 lut 2007, 21:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: air84 »

Nexx pisze:Witam, ja mam natomiast taki problem ze po kazdym starcie komputera musze na nowo konfigurowac polaczenie, odlaczac modem itp. Spotkal ktos sie z tym, jakies rozwiazania? Na forum szukalem i nic nie znalazlem
mam to samo i szlag mnie trafia.
nie szanuje nikogo, kto nie szanuje mnie
motoryzacja luźno
http://zapasowe.fora.pl
adrian5632
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 259
Rejestracja: 17 gru 2006, 16:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: adrian5632 »

Rozwiązania na razie nie będzie. Gdy matury się skończą, spróbuję naprawić ten problem, a potem już kończę prace nad UbuDSL całkowicie - a program oddam pod opiekę w dobre ręce. Teraz nie mam już czasu zajmować się tym projektem - zaangażowałem się w pewien komercyjny projekt. Tak więc z góry proszę o niezasypywanie mojego prywatnego maila wiadomościami dotyczącymi problemów z UbuDSL.
[IMG]http://www.ubudsl.com/media/UbuDSL.png[/IMG]
Masz problem z UbuDSL? Nie zapomnij wygenerować i załączyć loga do postu!
lesniak
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Chrzanów, Małopolska
Kontakt:

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: lesniak »

Adrian mógłbyś looknąć tu: viewtopic.php?t=99333

Wysłałem loga i screeny na e-mail do ciebie i do ubuntu <maupa> gmail.com z e-maila ziomalol <maupa> gmail.com
//zmienilem, coby spamu nie było ;-) karmel

Bardzo potrzebuje pomocy bo to mój pierwszy Linux i potrzebuje na nim internet ;D
julian.b
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 25 kwie 2009, 17:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Odp: UbuDSL 1.0 Wersja Finalna

Post autor: julian.b »

Witam ponownie i mam pewną propozycję.
Na poprawkę do ubudsl trzeba będzie poczekać, przynajmniej z miesiąc (o ile wogóle wyjdzie). Ponieważ dla większości z nas wystarczy do działania ubudsl uruchomić demona poniższym kodem

Kod: Zaznacz cały

sudo /etc/init.d/ubudsld start 
to może ktoś z bardziej zaawansowanych użytkowników mógłby napisać krótki skrypt (i opisać gdzie go wstawić itp), aby powyższa komenda sama się uruchamiała przy każdym starcie systemu.

Z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ADSL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości