STM32 na Linux w Javie - konfiguracja - jak?

Bash, C, C++, Java, PHP, Ruby, GTK, Qt i wiele innych - wszystko tutaj.
Matush
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 59
Rejestracja: 27 sie 2008, 12:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

STM32 na Linux w Javie - konfiguracja - jak?

Post autor: Matush »

Cześć,

Posiadam płytkę prototypową opartą o STM32. Na laptopie mam zainstalowanego Linux Mint w wersji 18.2 (x64). Mam zainstalowane OpenJDK. Wiem, że na STM32 można pisać w Javie. Jak mogę zestawić InteliJ pod Linuxem aby zacząć developerkę?
Płytkę dostałem na targach. Ma ona wgrany stockowy bootloader oraz demonstracyjną aplikację pisaną w C++. Nic jeszcze nie wygrywałem. Wiem, że działa, a lsusb ją znajduje ;)
Płytka ma na opakowaniu napisane "ART support". Czyli jest to wirtualna maszyna, pojawia się np w ekosystemie Androida, co mocno jest Javowe. Stąd pomysł na Javę.
Wiem, że jest środowisko MicroEJ do pisania w Javie. Oparte jest na Eclipse. Pod Linuxem to czysty Eclipse plus paczka z "pluginem". No ale niezbyt mi pasuje Eclipse jako taki IDE. Zdecydowanie wolę InteliJ. Problem jest też taki, że ze strony STMa nie mogę pobrać paczki Linuxowej nawet gdybym miał "przeboleć" tego Eclipse ;(
Rozwiązanie w postaci VirtualBoxa i Windowsa odpada.

Będę wdzięczny za pomoc:)

Pozdrawiam serdecznie,

Matush
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości