[C#] Orange SMS

Bash, C, C++, Java, PHP, Ruby, GTK, Qt i wiele innych - wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
wally
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

[C#] Orange SMS

Post autor: wally »

Witam,
Napisałem w C# metodę wysyłającą SMS z MultiMoxa Orange. Wszystko działa cacy ale jedynie pod windą :/

Problem jest już w miejscu wpisywana requesta:

Kod: Zaznacz cały

Stream reqStream = req.GetRequestStream();
reqStream.Write(bdata, 0, bdata.Length);
reqStream.Close();
Pojawia się błąd: System.Net "error writing request" (dokładną treść wkleję po powrocie z roboty).

Nie sprawdzałem jeszcze pod Mono 1.2.4 (mam problem z zainstalowaniem biblioteki gtk-sharp w wersji 2.8.0)

Czy ktoś programuje pod Ubuntu w języku C#? Jeśli uda mi się pokonać te problemy chętnie umieszczę ten mały programik, ale bardzo proszę o pomoc (Ubuntu mam od ok miesiąca). Co może powodować ten błąd? Jak zainstalować gtk-sharp v2.8.0 (w sinaptiku jest tylko 1.1.... i nie mogę wskazać innej). Jak zainstalować mono-debugger?

Proszę o pomoc,

Załączam kod metody:

Kod: Zaznacz cały

public static int SendSMS(string user, string pass, string msg, string tel)
	{
		string postData = "%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fcore%2Fformhandlers%2FAdvancedProfileFormHandler.loginSuccessURL=" +
                "http%3A%2F%2Fwww.orange.pl%2Fportal%2Fmap%2Fmap%2Fmessage_box?mbox_view=newsms&mbox_edit=new" +
                "&_D%3A%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fcore%2Fformhandlers%2FAdvancedProfileFormHandler.loginSuccessURL=" + 
                "+&_D%3A%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fcore%2Fformhandlers%2FAdvancedProfileFormHandler.value.login=" + 
                "+&_D%3A%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fcore%2Fformhandlers%2FAdvancedProfileFormHandler.value.password=" + 
                "+&_D%3A%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fcore%2Fformhandlers%2FAdvancedProfileFormHandler.login=" + 
                "+&%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fcore%2Fformhandlers%2FAdvancedProfileFormHandler.value.login=" + user +
                "&%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fcore%2Fformhandlers%2FAdvancedProfileFormHandler.value.password=" + pass +
                "&%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fcore%2Fformhandlers%2FAdvancedProfileFormHandler.login.x=" + 
                "7&%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fcore%2Fformhandlers%2FAdvancedProfileFormHandler.login.y=7";
            
			byte[] bdata = System.Text.ASCIIEncoding.ASCII.GetBytes(postData);

            string url = @"https://www.orange.pl/portal/map/map/signin?_DARGS=/gear/static/signInLoginBox.jsp";

            try
            {
                HttpWebRequest req = (HttpWebRequest)WebRequest.Create(url);
                req.Accept = "*";
                req.UserAgent = PRZEGLADARKA;
                req.ContentLength = bdata.Length;
                req.ContentType = "application/x-www-form-urlencoded";
                req.Method = "POST";
                req.CookieContainer = new CookieContainer();

                Stream reqStream = req.GetRequestStream();
                reqStream.Write(bdata, 0, bdata.Length);
                reqStream.Close();

                HttpWebResponse res = (HttpWebResponse)req.GetResponse();

                Stream resStream = res.GetResponseStream();
                StreamReader reader = new StreamReader(resStream);
                string data = reader.ReadToEnd();

                System.Text.RegularExpressions.Regex reg = new System.Text.RegularExpressions.Regex("bezpłatne:</span>.*?<span class=\"value\">(?<ILE>\\d+)</span>", System.Text.RegularExpressions.RegexOptions.Multiline);
                System.Text.RegularExpressions.Match mat = reg.Match(data.Replace("\n", " "));
                if (mat.Success)
                {
                    postData = @"_dyncharset=UTF-8&%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fmessagebox%2Fformhandlers%2FMessageFormHandler.type=sms&_D%3A%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fmessagebox%2Fformhandlers%2FMessageFormHandler.type=+&enabled=false&%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fmessagebox%2Fformhandlers%2FMessageFormHandler.errorURL=%2Fportal%2Fmap%2Fmap%2Fmessage_box%3Fmbox_view%3Dnewsms&_D%3A%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fmessagebox%2Fformhandlers%2FMessageFormHandler.errorURL=+&%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fmessagebox%2Fformhandlers%2FMessageFormHandler.successURL=%2Fportal%2Fmap%2Fmap%2Fmessage_box%3Fmbox_view%3Dmessageslist&_D%3A%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fmessagebox%2Fformhandlers%2FMessageFormHandler.successURL=+&smscounter=1&counter=628&%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fmessagebox%2Fformhandlers%2FMessageFormHandler.to=" + tel + "&_D%3A%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fmessagebox%2Fformhandlers%2FMessageFormHandler.to=+&_D%3A%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fmessagebox%2Fformhandlers%2FMessageFormHandler.body=+&%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fmessagebox%2Fformhandlers%2FMessageFormHandler.body=" + msg + "&%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fmessagebox%2Fformhandlers%2FMessageFormHandler.create.x=55&%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fmessagebox%2Fformhandlers%2FMessageFormHandler.create.y=17&%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fmessagebox%2Fformhandlers%2FMessageFormHandler.create=Wy%C5%9Blij&_D%3A%2Famg%2Fptk%2Fmap%2Fmessagebox%2Fformhandlers%2FMessageFormHandler.create=+&_DARGS=%2Fgear%2Fmapmessagebox%2Fsmsform.jsp";
                    bdata = System.Text.ASCIIEncoding.ASCII.GetBytes(postData);
                    url = @"http://www.orange.pl/portal/map/map/message_box?_DARGS=/gear/mapmessagebox/smsform.jsp";
                    HttpWebRequest req2 = (HttpWebRequest)WebRequest.Create(url);
                    req2.Accept = "*";
                    req2.UserAgent = PRZEGLADARKA;
                    req2.ContentLength = bdata.Length;
                    req2.ContentType = "application/x-www-form-urlencoded";
                    req2.Method = "POST";
                    req2.CookieContainer = req.CookieContainer;

                    Stream reqStream2 = req2.GetRequestStream();
                    reqStream2.Write(bdata, 0, bdata.Length);
                    reqStream2.Close();

                    return Convert.ToInt32(mat.Groups["ILE"].Value);
                }
            }
            catch
            {
            }
            return -1;
	}
Awatar użytkownika
el.pescado
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 734
Rejestracja: 26 maja 2005, 11:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Post autor: el.pescado »

Pisałem kiedyś bramkę SMS pod C#/Mono, poszukam, może gdzieś mam. Na pewno jednak nie korzystałem z MultiBoxa.

[ Dodano: 15 Sierpień 07, 15:24 ]
Późno bo późno, ale w międzyczasie natknąłem się na podobny błąd. Wyjątek jest rzucany, gdyż nawiązywane jest połączenie przez HTTPS i nie można zweryfikować tożsamości serwera, bo nie ma odpowiedniego certyfikatu.

Ja rozwiązałem problem przez import certyfikatów Mozilli (Firefoxa etc)

Kod: Zaznacz cały

mozroots
Można jeszcze próbować

Kod: Zaznacz cały

certmgr
Awatar użytkownika
wally
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: wally »

Bingo!

o to chodziło, dzięki!
Awatar użytkownika
elkanguro
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 133
Rejestracja: 26 lip 2007, 11:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Odp: [PROGRAMOWANIE] Orange SMS

Post autor: elkanguro »

Witam, czy któryś z Was napisał już ten programik/skrypcik do wysyłania smsów z Orange MultiBox? Byłbym nim bardzo zainteresowany:)
Od września'07 z Linuksem (Ubuntu) i tak już zostanie :-) | registered ubuntu user #17460 | MSI Megabook S420 --> Lenovo G580 |
Awatar użytkownika
el.pescado
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 734
Rejestracja: 26 maja 2005, 11:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: [PROGRAMOWANIE] Orange SMS

Post autor: el.pescado »

Ja mam rozgrzebany. Jakby ktoś chciał przygarnąć, chętnie odstąpię;)
Awatar użytkownika
swistakmc
Wygnańcy
Posty: 48
Rejestracja: 11 gru 2007, 23:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: [C#] Orange SMS

Post autor: swistakmc »

http://rodion.infobot.pl/orangembox.php
tu jest spoko skrypcik i najwaznieszcze ze dziala (tj w czerwcu 2008)
Awatar użytkownika
elkanguro
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 133
Rejestracja: 26 lip 2007, 11:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Odp: [C#] Orange SMS

Post autor: elkanguro »

Działają również te skrypty: http://sms.jfiok.org/
Od września'07 z Linuksem (Ubuntu) i tak już zostanie :-) | registered ubuntu user #17460 | MSI Megabook S420 --> Lenovo G580 |
Awatar użytkownika
swistakmc
Wygnańcy
Posty: 48
Rejestracja: 11 gru 2007, 23:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: [C#] Orange SMS

Post autor: swistakmc »

elkanguro pisze:Działają również te skrypty: http://sms.jfiok.org/
wlanie ten nie dziala do orange mbox
Awatar użytkownika
elkanguro
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 133
Rejestracja: 26 lip 2007, 11:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Odp: [C#] Orange SMS

Post autor: elkanguro »

swistakmc pisze:wlanie ten nie dziala do orange mbox
Działa, działa - aktualnie go używam:)
Od września'07 z Linuksem (Ubuntu) i tak już zostanie :-) | registered ubuntu user #17460 | MSI Megabook S420 --> Lenovo G580 |
kokos81
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2008, 21:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: [C#] Orange SMS

Post autor: kokos81 »

Witam, wie ktoś jak mają wyglądać zapytania do serwera dla darmowej bramki Orange? chodzi mi o to co np w pierwszym poście jest w string postData przy wysyłaniu SMSa. Z obrazkiem sobie chyba poradziłem, ale niestety nie umie wysłać SMSa bo nie wiem jak to ma wyglądać :wall:
Są może jakieś fajne programy co można zobaczyć co jest wysyłane na serwer w takich sytuacjach (przez strone www), bo wtedy bym może sam na to jakoś wpadł jak bym mógł to jakoś podejrzeć a potem sie bawić już w programie i zmieniać do skutku.
Z góry dzięki za pomoc :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości