Promocja Ubuntu przez puzzle

Materiały promujące system Ubuntu, stronę Ubuntu.pl, a także Forum i całą społeczność Ubuntu.pl
luksoft
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2010, 06:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Promocja Ubuntu przez puzzle

Post autor: luksoft »

Na wstępie, jako nowy, witam wszystkich forumowiczów. Na tym forum to mój pierwszy post, jestem za to stałym użytkownikiem ubuntuforums. Wypada się pewnie przedstawić.

Luksoft, użytkownik Linuksa jako podstawowego systemu w pracy i w domu. Od dłuższego czasu używam Ubuntu (choć na stacjonarnym komputerze mam Fedorę). Mogę się chyba określić fanem Ubuntu - udało mi się przekonać do używania tego systemu parę osób.

Jako, że hobbystycznie jestem webmasterem, to od czasu do czasu staram się gdzieś "upchnąć" tematykę Linuksa, żeby trochę upowszechnić wiedzę o nim. Problem polega na tym, że większość ludzi albo nie słyszała o tym systemie, albo ma informacje mające niewiele wspólnego z rzeczywistością. Z moich obserwacji wynika, że, co może wywać się dziwne, dużą docelową grupą są mało doświadczeni użytkownicy. Ubuntu nadaje się świetnie np. dla osób starszych, które rozpoczynają przygodę z komputerem i są zafascynowane głównie Internetem. Odpowiednio skonfigurowane środowisko w takiej roli sprawdza się genialnie.

Nie o tym w sumie chciałem pisać. Ostatnio wpadłem na pomysł, jak promować Ubuntu wśród szerszej grupy, co więcej grupy, dla której Ubuntu wydaje się być idealne. W najpopularniejszym serwisie z puzzlami online, stworzyłem układankę promującą Ubuntu. Puzzle w ciągu najbliższych dni ułoży kilkanaście tysięcy osób. Większość przeczyta opis, wszystkim utrwali się logo Ubuntu (trudno o reklamę bardziej przyciągającą uwagę i to na tak długi czas).

Co myślicie o puzzlach z Ubuntu? Dobre droga? Jeżeli tak, to może warto się zastanowić, gdzie jeszcze dałoby się "przemycić" Linuksa? Serwisów rozrywkowych, do których pasowałby w jakiejś formie Ubuntu jest z pewnością wiele, trzeba tylko dobrze pogłówkować.
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Ubuntu przez puzzle

Post autor: Witch Lady »

Fajny pomysł, ale ja takich puzzli nie lubię (wolę te tradycyjne o różnych kształtach). Generalnie pomysł wart rozwinięcia (i kolejnych zdjęć, a może też różnych poziomów trudności ;)). :)
Ranadiel
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 07 maja 2010, 11:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Ubuntu przez puzzle

Post autor: Ranadiel »

Cóż, pomysł można dopracować, ale proponowałbym użycie jakiegoś programu lub narzędzia do pomocy w tym zagadnieniu. Tradycyjne puzzle są o wiele przystępiniejsze, głównie dlatego że ich "oczka" mogą przyjąć tylko określonej wielkości "łapki". Bardzo często nie włożysz jednego puzzla w kilka różnych "oczek".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Promocja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości