Regulamin zamieszczania i komentowania prac

Materiały promujące system Ubuntu, stronę Ubuntu.pl, a także Forum i całą społeczność Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 7678
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Regulamin zamieszczania i komentowania prac

Post autor: mario_7 » 31 mar 2008, 01:04

Ogólne zasady:

1. Grafiki może robić każdy wykorzystując (bądź nie) materiały podane w wątku Materiały pomocnicze do promocji Ubuntu
2. Prace mają promować Ubuntu.pl, Forum Ubuntu.pl (Polskie Forum Użytkowników Ubuntu) lub system Ubuntu (w dowolnej oficjalnej odmianie, choć najlepiej "zwykłe" Ubuntu).
3. Pliki graficzne powinny być zapisane w formacie przyjaznym dla Linuksa. Bannery, buttony i inne grafiki na strony www najlepiej zapisywać w formacie PNG, plakaty, ulotki i inne grafiki do druku, które mogą być wykorzystywane w tej samej formie w różnych rozmiarach najlepiej w formacie SVG, a nieskalowalne np. w PDF. Mile widziane pliki źródłowe, choć nie są one wymagane.
4. Oczywiście zabronione jest wykorzystywanie obrazów chronionych prawem autorskim (bez pisemnej zgodny autora), oraz umieszczanie elementów nieprzyzwoitych, obraźliwych, łamiących prawo polskie itp.
5. Wybrane grafiki zostaną umieszczone na stronie Promocja Ubuntu.pl, wyboru dokonywać będzie obsługa forum uwzględniając oceny i komentarze użytkowników.
6. Każdy autor musi przekazać (odpłatne bądź nie) serwisowi Ubuntu.pl prawa autorskie do swoich prac.
7. Wykorzystanie przez Ubuntu.pl zgłoszonej pracy nie jest gwarantowane, podobnie nie jest gwarantowane wykupienie praw autorskich do pracy.
8. Obsługa forum zastrzega sobie prawo do odrzucenia (zablokowania), a nawet wyrzucenia prac niezgodnych z regulaminem (dotyczy zwłaszcza złamania punktu 4.).

Zasady zamieszczania swoich prac:

1. Prace należy zamieszczać w wątkach zgodnie z ich rodzajem i rozmiarem (wszystkie danego rodzaju i rozmiaru w jednym swoim temacie), stosując następujący szablon tytułu tematu:
[rodzajGrafiki rozmiar] nazwaUżytkownika
gdzie [rodzajGrafiki rozmiar] to np.: [bannery 468x60], [plakaty A4], [ulotka A5], w przypadku grafik skalowalnych nie trzeba podawać rozmiaru, czyli wystarczy np. samo [plakat].
2. Wszystkie projekty należy umieszczać w pierwszym poście wątku, wszelkie poprawki i uaktualnienia należy dodawać poprzez edycję pierwszego posta, wyraźnie zaznaczając datę zmiany oraz co uległo zmianie.
3. W postach dozwolone jest wstawianie grafik o rozmiarze maksymalnym 500x250 pikseli, bądź 250x500 pikseli i wadze do 150KB na plik. Do większych obrazów winny być wstawiane miniatury (o maksymalnych rozmiarach opisanych wyżej) prowadzące do projektów w pełnym rozmiarze. W przypadku dużej liczby plików należy zachować przyzwoitą łączną wagę wszystkich obrazów - np. stosując mniejsze miniatury.
4. Przed zgłoszeniem projektów należy sprawdzić poprawność językową tekstów w nich zawartych. Prace z dużą ilością błędów (zwłaszcza rażących ortograficznych) będą usuwane.

Zasady oceniania/komentowania zamieszczonych prac:

1. Liczymy na konstruktywną krytykę. Komentarze w stylu "Ale to brzydkie, lepiej schowaj to do piwnicy" nie są mile widziane i będą usuwane.
Czytelnia - poczytaj, Google - poszukaj
Zablokowany

Wróć do „Promocja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości