Jaka karte graficzna dla mojego systemu ?

Porady sprzętowo-handlowe
Awatar użytkownika
miscoala
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 79
Rejestracja: 25 sty 2009, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Jaka karte graficzna dla mojego systemu ?

Post autor: miscoala »

Mam taka plyte glowna MS 6788 z procesorem Intel P-4 z 3.06 Ghz do tego 1 Gb Ram 400 Mhz no i karte graficzna ATI 1650 pro ktora niestety mi muli i jestem z niej niezadowolony .Moje pytanie ponieważ wg. opinii "biegłych" lepsza karta jest karta firmy Geforce to jaka byłaby dla mojego systemu najlepsza i działająca bez zadnych problemow .Wg. MSI sa rozne karty Geforce ale to jakies zabytki np. FX-5600 z 256 ram
dawidgarus
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 418
Rejestracja: 09 lut 2007, 23:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Jaka karte graficzna dla mojego systemu ?

Post autor: dawidgarus »

co znaczy karta graficzna muli?

widać, że masz starego kompa. nie ma sensu pakować jakiejś wypasionej karty graficznej jeśli cała reszta będzie wąskim gardłem. zresztą ani nie wepchniesz takiej do slotu agp.
więc np. jeśli ci zależy na sprzętowym dekodowaniu hd - musisz wymienić również płytę główną. a sam compiz działa nawet na gf mx 440. natomiast do gier, to tak jak mówiłem, procesor i pamięć będzie wąskim gardłem.
Awatar użytkownika
miscoala
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 79
Rejestracja: 25 sty 2009, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Jaka karte graficzna dla mojego systemu ?

Post autor: miscoala »

..."dawidgarus"...
Nie chodzilo mi o jakas wypasiona karte graficzna tylko o najlepszy i przystepny w cenie zamiennik za moja ATI z innej firmy a konkretnie z Nvidi .Nie dekoduje HD i nie grywam w jakies wymagajace gry.To ze mam stary sprzet to wiem sam ale na chwile obecna nie stac mnie na lepszy.
Awatar użytkownika
Tomahawk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 189
Rejestracja: 03 lip 2008, 11:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Jaka karte graficzna dla mojego systemu ?

Post autor: Tomahawk »

PCI-E czy AGP?
Wiem, że zdecydowana większość 1650 była na PCI-E, ale lepiej zapytać bo już nie takie cuda widziałem w temacie kart graficznych.

Pozdrawiam
i5 2500k@4.4GHz|Ninja 2|AsRock Z68 Pro3-M|8GB Ram|R5850|Dell E228WFP|Arc Mini|M8000X|160GB SATA2
A300-14T|Ubuntu 11.04
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: Jaka karte graficzna dla mojego systemu ?

Post autor: EF »

Hmm, skoro ma RAM 400MHz ( będą to DDR ), to stawiam na AGP. Pozatym ta płyta główna ( MSI 6788 ) nie posiada nawet slotu PCIe. Do tego to bym polecił kartę graficzną NVidia GeForce 7600GT. Jedna ważna uwaga - wystrzegaj się okrojonych wersji GS. Często lepiej kupić GF 6800GT, niż 7300GS.
Chakra Linux user.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości