Asus 1005PE vs Samsung N210 na Ubuntu

Porady sprzętowo-handlowe
Ranger
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 17 kwie 2010, 15:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Asus 1005PE vs Samsung N210 na Ubuntu

Post autor: Ranger »

Zastanawiam się nad zakupem netbooka. Wybór stanął pomiędzy Asusem EEE PC 1005PE i Samsungiem N210.

Chciałbym się zapytać użytkowników obu modeli o opinie na temat ich działania. Dostęp do funkcji, szybkość reakcji, ewentualne zwiechy, wydajność na firefoxie bądź innej przeglądarce, no i chyba przede wszystkim długość czasu pracy na baterii (zależnie od konfiguracji energożernych podzespołów typu WLAN, BT; stopień podświetlenia też (samsung ma ~226cd/m2, a asus tylko 108cd/m2 - a to chyba robi różnicę w poborze mocy)). Przeglądałem forum i wiem, że są jakieś specjalne łatki obniżające zużycie prądu. Oczywiście spostrzeżenia co do wykonania, trwałości (jak i inne o których przez sklerozę lub niewiedzę nie wspomniałem) również są mile widziane :)

Netbook ma mi przede wszystkim służyć do pisania, surfowania po sieci, przeglądania zdjęć, oglądania filmów w divx (itp formatach), grania w gry typu HoM&M 3, Baldur's Gate, ew. Counter Strike

Pomóżcie dobre ludzie, bo od tygodnia siedzę w sieci i już zaczynam cholery dostawać, bo nie moge się zdecydować... :x
Ranger
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 17 kwie 2010, 15:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Asus 1005PE vs Samsung N210 na Ubuntu

Post autor: Ranger »

Już kupiłem 1005PE.

N210 odpadł z prozaicznego powodu: ostre kanty obudowy wbijające się w dłonie podczas pisania itp. Bardzo nieprzyjemne uczucie.:x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości