Modernizacja sprzętu pod płytę K7S5A

Porady sprzętowo-handlowe
lukaszforum

Modernizacja sprzętu pod płytę K7S5A

Post autor: lukaszforum »

Posiadam dość starą płytę ECS K7S5A. Chciałbym zmienić w niej kartę graficzną, pamięć ram oraz zasilacz.

Obecnie mam kartę graficzną ATI Radeon 9550 256MB i nie jestem z niej zadowolony ze względu na politykę sterowników. zamkniętych nie ma, a otwarte działają na pół gwizdka (albo w ogóle po ostatnich aktualizacjach).

Jeśli chodzi o ram, to max mogę mieć 1GB i tyle mi wystarczy, choć muszę kupić ją w 2 kościach po 512.

Zasilacz obecnie to codegen 350W.

Jaką kartę graficzną nVidia polecacie, żeby pasowała do tej płyty, ale była równie wydajna co obecny radeon? Do kompletu przydałby się też dobry, w miarę cichy zasilacz.

Maksymalnie mogę wydać 500zł.

Dodam iż sprzęt nie jest mi potrzebny do gier, jedynie czasem do sklecenia jakiegoś filmu w blenderze ;)

ps. sprzęt musi być nowy.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Modernizacja sprzętu pod płytę K7S5A

Post autor: mario_7 »

Poważnie zastanowiłbym się nad sensem rozbudowy tak leciwego sprzętu.

Obecnie wybór wśród kart graficznych na złączu AGP (zwłaszcza nowych) jest bardzo mały, w dodatku ceny tych urządzeń są zazwyczaj kilkukrotnie wyższe od tych samych modeli na PCI-Ex (ok. 200-300zł - trudno doradzić konkretny model, bo wszystko zależy od dostępności towaru). Pamięć RAM chyba jeszcze uda Ci się kupić, ale i tak będzie droższa od tych, które obecnie są w użyciu (ok. 100zł za 1GB). Na zasilacz zostanie Ci ok. 100-200zł (wszystko zależy od karty) - w tej cenie da radę kupić coś sensownego.

Ale...

Za 500zł kupisz już cały komputer (bez monitora) z dwurdzeniowym procesorem (coś pokroju Pentium DualCore), 1GB (a może nawet 2GB) szybkiej pamięci RAM, zintegrowaną kartą grafiki (na poziomie Intel X3100), resztą podzespołów i obudową z zasilaczem (zapewne niezbyt dobrym, ale raczej wystarczającym). Później za 100zł dokupisz jakiegoś prostego GeForce'a z rodziny 8xxx na złączu PCI-Ex i będziesz miał sprzęt o lata świetlne lepszy od obecnego (ostatecznie mógłbyś zainwestować jeszcze w ciut lepszy zasilacz). Będzie też gotowy na ewentualną późniejszą modernizację - zwłaszcza pod kątem procesora (chociaż najnowszych procesorów z serii Core i3, i5, i7 tam nie wstawisz, ale jakieś Core2Duo z pewnością), ilości pamięci RAM i karty graficznej.
Oczywiście - nie będzie to komputer z najlepszymi podzespołami na rynku, ale obecnie też nie masz topowych modeli. :P
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: Modernizacja sprzętu pod płytę K7S5A

Post autor: EF »

Nieopłacalne. To tak jak inwestowanie obecnie w kopalnie węgla :)
Chakra Linux user.
lukaszforum

Odp: Modernizacja sprzętu pod płytę K7S5A

Post autor: lukaszforum »

Właśnie udało mi się przywrócić pracę karty ;) czyli zostaje zasilacz i ram. Wiem że nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale demon prędkości do gier nie jest mi potrzebny, w zupełności wystarczy mi to co mam, jednak dlaczego by nie wpakować czegoś lepszego nieco.

mario_7 - komputer za 500zł? Pokaż gdzie... Przeglądałem gotowe "zestawy" i ich cena przekraczała 700zł a to już mi się nie kalkuluje, bo za jakiś czas zamierzam zainwestować w laptopa, jednak na dzień dzisiejszy potrzebna mi jest stacjonarka.
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Modernizacja sprzętu pod płytę K7S5A

Post autor: Admc »

Bo nie kupuje się gotowych zestawów tylko części i skręca się samemu.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
lukaszforum

Odp: Modernizacja sprzętu pod płytę K7S5A

Post autor: lukaszforum »

Admc pisze:Bo nie kupuje się gotowych zestawów tylko części i skręca się samemu.
Myślisz? ;) Części graniczyły też w tych cenach, zresztą nie za bardzo znam się na doborze elementów do siebie. A zaznaczam że interesują mnie nowe elementy, a nie np. z allego.
Awatar użytkownika
Blonka
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 127
Rejestracja: 29 cze 2009, 11:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Modernizacja sprzętu pod płytę K7S5A

Post autor: Blonka »

ObrazekKingston DDR 512Mb/400Mhz CL 2.5 KVR400X64C25/512 95,00 190,00Obrazek
ObrazekPowertec EC420-NP 99,00 99,00Obrazek

Suma z rabatem (Przelew, Za pobraniem) - razem brutto: 289,00

Nie kupował bym nowych tak drogich, to się nie opłaca.
__________________
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Modernizacja sprzętu pod płytę K7S5A

Post autor: mario_7 »

mario_7 - komputer za 500zł? Pokaż gdzie... Przeglądałem gotowe "zestawy" i ich cena przekraczała 700zł a to już mi się nie kalkuluje, bo za jakiś czas zamierzam zainwestować w laptopa, jednak na dzień dzisiejszy potrzebna mi jest stacjonarka.
Są, są. Rzuciłem okiem właśnie na Allegro i oczywiście nowe zestawy.
Dla przykładu 2 losowe oferty:
http://allegro.pl/zestaw-intel-x2-e3300 ... 26788.html
http://allegro.pl/intel-pentium-3-0ghz- ... 11856.html
Jak są 2, to i więcej się znajdzie - po prostu trzeba dobrą ofertę znaleźć. Czasem warto też popytać kto i za ile jakiś ciekawy zestaw mógłby złożyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości