Szukam karty wifi działającej bezproblemowo pod *buntu

Porady sprzętowo-handlowe
skurczybyczek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2014, 14:19
Płeć: Mężczyzna

Szukam karty wifi działającej bezproblemowo pod *buntu

Post autor: skurczybyczek »

Witam. Szukam karty sieciowej, która ma własną antenkę do łączenia się z sieciami wi-fi, i która działa bez żadnych kłopotów na systemie Lubuntu 13.10.

Tak się składa, że posiadam modem do Internetu mobilnego ZTE MF60. Nie udało mi się za jego pomocą uzyskać połączenia internetowego pod Linuxem, przegrałem tę walkę i dałem sobie spokój. Postanowiłem jednak obejść problem montując właśnie odpowiednią kartę sieciową. Mój modem ma funkcję routera wi-fi, więc tworzy małą sieć, za pośrednictwem której mógłbym uzyskać połączenie na Linuxie. Muszę jednak do tego zdobyć kartę sieciową z antenką, ale nie wiem, który model którego producenta można brać w ciemno (żeby sama się zainstalowała i zaczęła bezproblemowo działać). I piszę tutaj z prośbą o pomoc.

A jeśli nie znajdzie się odpowiednia karta sieciowa, to proszę o pomoc w wyborze karty sieciowej na USB, z miejscem na kartę sim. Nie orientuję się prawie wcale w tym temacie, ale podejrzewam, że karta otrzymywana od Playa dobrze działa w systemach z rodziny *buntu. Dobrze myślę?
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2014, 15:16 przez igotit4free, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Poprawiłem temat.
Awatar użytkownika
zibiboniek1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 909
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: Szukam karty sieciowej z antenką, działającej pod *buntu

Post autor: zibiboniek1 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości