Zestaw audio / amplituner kompatybilny z linuxem

Porady sprzętowo-handlowe
Dibo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 29 lip 2008, 20:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Zestaw audio / amplituner kompatybilny z linuxem

Post autor: Dibo »

Witam,

Planuje zakup zestawu audio (amplituner + kolumny). Szukam amplitunera który będzie współpracował z linuxem. Mam tu na myśli:
- Po podłączeniu przez HDMI będzie odtwarzana muzyka która leci na ubuntu
- Możliwość odtwarzania muzyki z otoczenia sieciowego. Np. udostępniony katalog na ubuntu przez sambę
- Samodzielne odtwarzanie radia internetowego
- Wifi
- Fajnie jakby miał interfejs webowy

Google znalazło mi takie coś: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Onk ... 35647.html

Chodzi mi o sprzęt do wygodnego słuchania muzyki w dwóch opcjach:
- Bez kabli słucham muzyki z laptopa
- Wyłączam laptopa i słucham radia internetowego lub muzyki z zewnętrznych nośników jak pendrive

Ktoś coś kiedyś szukał w tym kierunku?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
valdi74
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 441
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań

Re: Zestaw audio / amplituner kompatybilny z linuxem

Post autor: valdi74 »

Cześć,

Ja bym się na Twoim miejscu zastanowił, czy aby na pewno w dobrej kolejności ustawiłeś priorytety. Zwykle przy zakupie takiego sprzętu wychodzi się od budżetu jakim się dysponuje, preferowanego rodzaju muzyki i powierzchni jaką trzeba nagłośnić. Na podstawie tych kryteriów dobiera się kolumny. Później dopiero amplituner, który będzie potrafił je napędzić i jednocześnie będzie ładnie z nimi współgrał w kontekście preferowanego rodzaju muzyki. Zwykle bajery są na dalszych miejscach :-)
Poza tym nie wiem czy pytanie o amplituner "kompatybilny z Linuxem" ma sens. Każdy amplituner będzie potrafił odtwarzać muzykę podaną przez HDMI. Pytanie raczej powinno brzmieć czy Twój Linux będzie potrafił wysłać dźwięk po HDMI do amplitunera. To trochę tak, jakbyś szukał TV, który współpracuje z Linuxem :-)
Proponuję, żebyś zadał to pytanie na forum HDTV (http://www.hdtv.com.pl/forum/). Tam są ludzie z dużym doświadczeniem, którzy naprawdę dobrze się na tym znają i udzielą Ci fachowych porad. No bo w końcu chodzi o to, abyś dobrze wydał pieniądze i żebyś był potem zadowolony z efektów końcowych.

Pozdrowienia
Qui vit sans folie, n'est pas si sage qu'on croit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości