Linux na komputerze z procesorem Intel® Core™ i3-4160

Porady sprzętowo-handlowe
Regan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2014, 15:51

Linux na komputerze z procesorem Intel® Core™ i3-4160

Post autor: Regan »

Niedługo będę kupował komputer z procesorem 64 bit Intel® Core™ i3-4160 czy ta Triumfalna Turkawka, polski remiks Ubuntu 14.04 Trusty Tahr będzie chodzić na kompie z takim procesorem ? Chcę z starego komputera z XP przełożyć kartę dźwiękową do nowego.Karta dźwiękowa to Terratec SIX PACK 5.1+: (odpowiednikSanta Cruz) choć stara to bardzo zależy mi na jej działaniu pod Linuxem.
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Linux na komputerze z procesorem Intel® Core™ i3-4160

Post autor: Tomfoc »

Z tym prockiem to świadomie przesadzasz, prawda? Ja mam słabszy i Ubuntu działa świetnie.
Regan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2014, 15:51

Re: Linux na komputerze z procesorem Intel® Core™ i3-4160

Post autor: Regan »

Nie przesadzam.Jestem zielony w temacie Linuxa i chcę wiedzieć czy ten procesor Linux będzie obsługiwał tak jak powinien czy też będzie się z nim gryzł.Nie wiem czego nie wiem i dlatego pytam.W moim pytaniu nie chodzi mi o to czy procesor pociągnie Linuxa bo to jest oczywiste,że będzie na nim hulał jak ta lala,ale czy po prostu będzie w pełni działał bezproblemowo wykorzystując wszystkie jego możliwości. Drażnią mnie wysokie ceny nowych systemów operacyjnych Microsoftu i nie chcę dawać im znowu zarobić.
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Linux na komputerze z procesorem Intel® Core™ i3-4160

Post autor: enedil »

Nie będzie żadnych problemów. Intel jest producentem, który wkłada ogromne pieniądze w rozwój Linuksa oraz robi jedne z najlepszych sterowników na Linuksa. Za to nie wiem co z kartą dźwiękową.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Regan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2014, 15:51

Re: Linux na komputerze z procesorem Intel® Core™ i3-4160

Post autor: Regan »

Ok. dzięki za odpowiedź.
Ściągnąłem Ubuntu 14.04.1PL Triumfalna Turkawka DVD/USB i386 (x86, wersja 32-bitowa) ,ale nie mogę jej odpalić.Pobrany obraz montuję w DAEMON Tools Lite i Ubundu nie startuje.Mogę zajrzeć w pliki i tyle.Chcę to uruchomić na Windows XP 32bit,Athlon 3800+,Nvidia GeForce 210,512 mb.
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Linux na komputerze z procesorem Intel® Core™ i3-4160

Post autor: mistrz1 »

Regan pisze:Pobrany obraz montuję w DAEMON Tools Lite i Ubundu nie startuje.Mogę zajrzeć w pliki i tyle.
To jest wirtualny napęd CD/DVD, więc nie uruchomisz tak Ubuntu. Ubuntu uruchomisz z płyty DVD (bo obecnie na CD nie zmieści się) lub pendrive, ewentualnie możesz użyć VirtualBox.
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
Awatar użytkownika
Nem
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 284
Rejestracja: 29 lis 2009, 13:23
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Linux na komputerze z procesorem Intel® Core™ i3-4160

Post autor: Nem »

Jeśli chcesz wypróbować to użyj VitrualBoxa, jeśli chcesz odpalić na kompie i nie koniecznie instalować, wypal sobie na USB, przez UnetBootIn. Będziesz miał wersję live i zobaczysz czy Ci się spodoba. Jeśli jesteś początkujący, może ogranicz się tylko do VirtualBoxa, bo próba instalacji na kompie z USB może się źle skończyć dla Twojego Windowsa :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości