Adapter USB - Bluetooth, który kupić?

Porady sprzętowo-handlowe
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Adapter USB - Bluetooth, który kupić?

Post autor: Hwiparam »

Krótka piłka: Jaki adapter Bluetooth kupić pod Linuksa? Tyle tego jest, macie jakieś swoje sprawdzone? Czy to w ogóle ma jakieś znaczenie?
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Adapter USB - Bluetooth, który kupić?

Post autor: bear7 »

Hwiparam pisze:Krótka piłka: Jaki adapter Bluetooth kupić pod Linuksa? Tyle tego jest, macie jakieś swoje sprawdzone? Czy to w ogóle ma jakieś znaczenie?
Cena kolego... Jaki jest przedział cenowy? Czy cena jednak bez limitu?

Dobrze byłoby jeszcze dodać, jakie ma być zastosowanie dla tego urządzenia? Chodzi jedynie o przesyłanie plików, czy może jednak coś grubszego, jak na przykład przesyłanie dźwięku do głośników? Warto dodać takie informacje.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Adapter USB - Bluetooth, który kupić?

Post autor: Hwiparam »

Jeśli chodzi o zastosowanie, to myślałem o korzystaniu z bezprzewodowej klawiatury pod BT, upatrzyłem nawet modele, które chętnie bym widział przy swojej stacjonarce...
Co do ceny to... no właśnie ... Nie mam pojęcia, w jakim przedziale cenowym się rozglądać... Są po 5 zeta, ale są i po 50 :shock: Fajnie by było, jakby było to coś tak do 20-30 zeta, chyba, że naprawdę warto dać więcej za takie cudo... Bo domyślam się, że z tymi po 5-10 zeta to ruletka :P

EDIT: Dlaczego klawiatura po BT? Ano dlatego, że mam mało miejsca na biurku, a klawiatury BT mają zwykle to do siebie, że nie posiadają zbędnego dla mnie bloku numerycznego. Chyba, że mi ktoś znajdzie taką (tak ze 30 cm szerokości) nie po bluetooth i za rozsądne pieniądze, to się chętnie zainteresuję... Ale to już chyba temat na osobny wątek...
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Awatar użytkownika
mucha090
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 775
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kielce, Poland
Kontakt:

Re: Adapter USB - Bluetooth, który kupić?

Post autor: mucha090 »

słuchaj, przecież jak weźmiesz paragon to potem będziesz mógł ją oddać i otrzymać zwrot pieniędzy, tak?
więc teraz grzecznie idziesz do sklepu, kupujesz adapter i sprawdzasz czy u ciebie działa poprawnie
jeśli nie to robisz zwrot (przeważnie w ciągu tygodnia można takiego zwrotu dokonać), potem kupujesz kolejny... i tak do momentu, gdy nie kupisz takiego który u ciebie będzie działał poprawnie
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Adapter USB - Bluetooth, który kupić?

Post autor: Hwiparam »

@up, zdaje mi się, że to trochę nie tak działa. O ile się nie mylę, zwrotu można dokonać jeżeli towar nie był używany (jest oryginalnie zapakowany i takie tam). Czym innym jest reklamacja z powodu wady/niezgodności z umową towaru, ale to chyba nie wchodzi tu w grę. No chyba, że na pudełku będzie czarno na białym napisane "Linux Compatible", ale ja się chyba jeszcze z czymś takim nie spotkałem ;-)
Poza tym prawo handlowe to raczej też temat na całkiem inne forum,więc nie róbmy już OT, bo zaraz chyba tego pożałujemy :craz:
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Adapter USB - Bluetooth, który kupić?

Post autor: mistrz1 »

Zadałeś te same pytania (które tutaj napisałeś) w sklepie z akcesoriami, częściami komputerowymi?
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
Awatar użytkownika
zibiboniek1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 909
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: Adapter USB - Bluetooth, który kupić?

Post autor: zibiboniek1 »

Ja mam zwykłego chińczyka, takiego małego półokrągłego. I działa bez zarzutu. A co do napisu linux compatible to widziałem kilka razy, nawet sam mam w domu myszkę na której było napisane co prawda nie linux ale unix compatible.
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Adapter USB - Bluetooth, który kupić?

Post autor: mistrz1 »

Nie zawsze jest napisane, że działa na Linuksie, a mimo to działa. Najlepiej sprawdzić.
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
Awatar użytkownika
mucha090
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 775
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kielce, Poland
Kontakt:

Re: Adapter USB - Bluetooth, który kupić?

Post autor: mucha090 »

ja to karte dvb-t oddałem bo mi nie chciała działać na linuksie i dostałem zwrot pieniędzy za nią
innym słowy, jak tobie sprzęt nie chce u ciebie działać poprawnie to możesz otrzymać zwrot pieniędzy za zakupiony towar
oczywiście limit czasowy to tydzień na dokonanie zwrotu
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Adapter USB - Bluetooth, który kupić?

Post autor: Hwiparam »

zibiboniek1 pisze:Ja mam zwykłego chińczyka, takiego małego półokrągłego. I działa bez zarzutu.
Taki?
mistrz1 pisze:Nie zawsze jest napisane, że działa na Linuksie, a mimo to działa. Najlepiej sprawdzić.
Dokładnie do tego zmierzałem w poprzednim poście.
EDIT: Chyba zrobię tak, że najpierw zakupię jakiś najtańszy (np. to, co pisze @zibiboniek1) i ewentualnie zwrócę, skoro @mucha090, piszesz, że zwracałeś, to może tylko ja jakiś niedoinformowany :craz: Chiociaż to pewnie zależy od sklepu, ale zapytam u źródła... W każdym razie wątek uważam na ten moment za wyczerpany z mojej strony.
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Awatar użytkownika
zibiboniek1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 909
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: Adapter USB - Bluetooth, który kupić?

Post autor: zibiboniek1 »

Tak, dokładnie taki, na opakowaniu nie ma nic o wsparciu dla linuxa, ale działa

Kod: Zaznacz cały

Bus 003 Device 002: ID 0a12:0001 Cambridge Silicon Radio, Ltd Bluetooth Dongle (HCI mode)
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Adapter USB - Bluetooth, który kupić?

Post autor: bear7 »

mucha090 pisze:słuchaj, przecież jak weźmiesz paragon to potem będziesz mógł ją oddać i otrzymać zwrot pieniędzy, tak?
więc teraz grzecznie idziesz do sklepu, kupujesz adapter i sprawdzasz czy u ciebie działa poprawnie
jeśli nie to robisz zwrot (przeważnie w ciągu tygodnia można takiego zwrotu dokonać), potem kupujesz kolejny... i tak do momentu, gdy nie kupisz takiego który u ciebie będzie działał poprawnie
mucha090 pisze:ja to karte dvb-t oddałem bo mi nie chciała działać na linuksie i dostałem zwrot pieniędzy za nią
innym słowy, jak tobie sprzęt nie chce u ciebie działać poprawnie to możesz otrzymać zwrot pieniędzy za zakupiony towar
oczywiście limit czasowy to tydzień na dokonanie zwrotu
Nie do końca jest tak jak piszesz. Wszystko zależy od polityki danego sklepu. W istocie jest tak, że możesz dokonać zwrotu produktu, który ma usterkę, specyfikacja danego przedmiotu nie zgadza się z opisaną na pudełku lub instrukcji oraz dany produkt nie współpracuje (lub ma z tym problemy) na urządzeniach, które specyfikacja podana jest na pudełku lub w instrukcji.

To osoba nabywająca ma zrobić rozeznanie, czy dany sprzęt jej odpowiada i czy spełnia wymagania. Proponuję zatem z góry nie zakładać, że ma się 7 dni na zwrot towaru, bo to nie jest prawdą. Sprzedawca, zanim zdecyduje się na zwrot kosztów, może wysłać dane urządzenie do serwisu/producenta po potwierdzenie usterki i w przypadku braku wykrycia jakiejkolwiek, zwrócić urządzenie osobie, która ten sprzęt nabyła. A to, że ty będziesz twierdził, że nie działa na Linuksie, to już twój problem, że nie sprawdziłeś, co jest na pudełku lub w instrukcji.

Sklepy takie jak "ten nie dla idiotów" i jemu podobne, mogą mieć politykę, że dany towar może być zwrócony (po spełnieniu pewnych warunków) w ciągu 7/14/30 dni, ale na to nie ma żadnej reguły.

Tak jak ktoś już wcześniej sugerował: przed zakupem, zapytaj sprzedawcę, na jakich warunkach towar może zostać zwrócony i czy zwrócone zostaną koszta, gdyż czasami dany sklep może umożliwić jedynie wymianę na inny produkt.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Adapter USB - Bluetooth, który kupić?

Post autor: marcin1982 »

Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Adapter USB - Bluetooth, który kupić?

Post autor: Hwiparam »

Zapomniało mi się o tym wątku, a tak się składa, że od jakiegoś czasu posiadam stacjonarny PC i rzeczony adapter Bluetooth pod USB.

Kod: Zaznacz cały

Bus 003 Device 002: ID 0a12:0001 Cambridge Silicon Radio, Ltd Bluetooth Dongle (HCI mode)
Wygląda więc na to, że mam dokładnie to samo, co @zibiboniek1 (nawet identycznie wyglądający) i działa póki co bezproblemowo.
Temat uważam więc ostatecznie za wyczerpany z mojej strony :)

EDIT: Czemu nie mogę edytować pierwszego posta w wątku :?:
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości