Laptop - i5 czy i7

Porady sprzętowo-handlowe
Avarentis
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 01 gru 2012, 23:48
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME

Laptop - i5 czy i7

Post autor: Avarentis »

witam serdecznie,
zamierzam w ciągu najbliższych dni kupić nowego laptopa, rozważane były Asus G550 i G551 oraz nowy Acer Nitro
Wygrał acer, ze względu na lepsze opinie w recenzjach, podobną zawartość oraz, ponoć, podobną matrycę.
Teraz czy moglibyście mi doradzić, który lapek mądrzej wybrać?
Rozważam te 2 Acery:
i5 ale z SSD
Acer VN7-591G i5-4210H 8GB RAM SSD 128GB dysk 1TB GTX860M FHD
czy
i7, bez SSD
Acer VN7-591G i7-4710HQ 8GB RAM dysk 1TB GTX860M FHD
?
Róznica tylko 120zł, ale ciekawi mnie:
Czy laptop i5 będzie się mniej grzał i dłużej trzymał a baterii?
Gdzie znajdę wykorzystanie 4 rdzeniowego i7? Albo czy będzie to bardziej przyszłościowy wybór?
Dranek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 44
Rejestracja: 04 kwie 2008, 16:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Laptop - i5 czy i7

Post autor: Dranek »

i5 jak i7 bez problemu poradzą sobie z nowszymi grami i programami, jednak jeśli używasz specjalistycznych programów, które wymagają więcej, i7 sprawdzi się idealnie. Jest to procesor przyszłościowy, także 120zł nie jest to dużo a będziesz mógł się cieszyć laptopem na poziomie przez kilka lat. Z grzaniem nie będzie problemu, podejrzewam, że nie będzie różnicy, najwięcej i tak grzeje się grafika, żeby procka podkręcić trzeba używać programów wymagających, przy zwykłym użytkowaniu nawet prosty procek na rynku w tych czasach wystarczy. Jednak z drugiej strony jest jeszcze SSD, który charakteryzuje się szybkością bo jest typu FLASH jak pendrive, wybór należy do Ciebie, każdy kupuje laptopa do swoich wymagań. Ja bym kupił najtańszego laptopa, bo takie też mam wymagania:) Wszystko zależy od Ciebie :)
Avarentis
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 01 gru 2012, 23:48
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Laptop - i5 czy i7

Post autor: Avarentis »

Dziękuję za odpowiedź,
SSDka chcę mieć 250 GB, a tu jest "tylko" 128, więc przeżyję jego brak ;-)
Skupię się zatem na i7.
A ktoś ma jakieś opinie nt. ww. Acera?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości