Laptop Dell Inspiron 17

Porady sprzętowo-handlowe
MKoniuszko
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 57
Rejestracja: 10 lis 2014, 09:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 15.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Laptop Dell Inspiron 17

Post autor: MKoniuszko »

Witam, znalazłem fajną ofertę w Wielkiej Brytanii na Laptop Dell Inspiron 17 - 5749. W Media Expercie sprzedają go z zainstalowanym ubuntu 14.04.
Dane techniczne:

Inspiron 17 - 5749
Processor: Intel® Core™ i3-5005U Processor (3M Cache, 2.00 GHz)
Memory : 4 GB (1x4GB) 1600MHz DDR3
1 TB SATA Hard Drive (5400 RPM)
8X DVD+/- RW Drive
17.3 inch LED Backlit Display with Truelife and HD+ resolution (1600 x 900)
Back Up Media Not Included
Windows® 8.1 (64 Bit) English
Dell Wireless-N 1705 + Bluetooth 4.0
LCD back cover for Non-Touch Screen-Silver
Battery: Primary 4-cell 40W/HR
Internal English Keyboard.

Czy ktoś miał z nim do czynienia ? i czy rzeczywiście nadaje się pod linuxa ? A także czy nie będzie problemów z odinstalowaniem windowsa ?
pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Laptop Dell Inspiron 17

Post autor: Hwiparam »

Raczej nie powinno być problemów, jedyne chyba, na co bym uważał, to Wifi. Nie wiem, jak jest w tym Dellu, ale czytałem kiedyś, że nawet w obrębie jednego modelu lapka, producent może stosować różne chipsety (w oficjalnej specyfikacji masz napisane Chipset "X", a dostajesz laptopa z tańszym "Y") - o ile pod Windowsem nie robi to większej różnicy, o tyle pod Linuksem może nie być bez znaczenia (bo np. trzeba będzie dograć sterownik).
Dell Wireless-N 1705 + Bluetooth 4.0
Szczerze mówiąc, pojęcia nie mam, co się może pod tą nazwą kryć, Google zbyt wiele mi tu nie podpowiada, może ktoś bardziej rozgarnięty sprawę naświetli...
Anyway, Dell raczej znany jest z dobrego wsparcia dla Linuksa, więc wydaje mi się, że kasy nie utopisz.
A Windowsa da się zapewne skasować poprzez format HDD :mrgreen:

EDIT:
Jak już ewentualnie kupisz...
https://help.ubuntu.com/community/WifiD ... otingGuide
MKoniuszko
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 57
Rejestracja: 10 lis 2014, 09:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 15.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Laptop Dell Inspiron 17

Post autor: MKoniuszko »

Jednak zrezygnowałem z tego modelu i szukam czegoś innego co zadziała bez problemu na linuxie. Najlepiej aby był laptop miał ok 15 cali, dysk min. 256 GB SSD, 8 GB RAM i kartę graficzną, na której można pograć. Możecie polecić coś do 2500 zł czy raczej będzie ciężko ?
wojtbar
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2006, 17:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 15.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Laptop Dell Inspiron 17

Post autor: wojtbar »

Witam.
Czytam , czytam i wyciągam wnioski .
Cytat : W Media Expercie sprzedają go z zainstalowanym ubuntu 14.04.
Cytat : Czy ktoś miał z nim do czynienia ? i czy rzeczywiście nadaje się pod linuxa ? A także czy nie będzie problemów z odinstalowaniem windowsa ?
...Jaki windows jak jest linux....
Cytat : Raczej nie powinno być problemów, jedyne chyba, na co bym uważał, to Wifi. Nie wiem, jak jest w tym Dellu, ale czytałem kiedyś, że nawet w obrębie jednego modelu lapka, producent może stosować różne chipsety (w oficjalnej specyfikacji masz napisane Chipset "X", a dostajesz laptopa z tańszym "Y") - o ile pod Windowsem nie robi to większej różnicy, o tyle pod Linuksem może nie być bez znaczenia (bo np. trzeba będzie dograć sterownik).
...Jaki windows jak jest linux....
Skoro zainstalowany Linux to wifi na pewno działa, w moim pod nazwą Dell Wireless-N jest intel centrino wireless .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości