Serwer dla małej firmy.

Porady sprzętowo-handlowe
zxraf48kb
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 104
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Serwer dla małej firmy.

Post autor: zxraf48kb »

Witam,
Potrzebuję nabyć pewnie działająca maszynkę, do obsługi biura.
żeby chodziła w bez ustanku i bez awarii - czyli jakieś hotswapy dysków i zasilania na ewentualność.
No i żeby się nie zaświniało w środku.
No i żeby nie hałasowało
Na maszynce zamierzam postawić Ubuntu zapewne 16.04 (64bit) - Samba i VirtualBox VRDP z 10 .. 12 komputerków wirtualnyvh W2K 128mb ram każdy.

Obecnie mi to chodzi na stareńkim Dell'u (desktop) C2D 4gb ram i Ubu 14.04(32bit).
Ta konfiguracja w zupełności wystarcza ale zaczynam patrzeć na to wszystko ze strachem, bo wygląda już jakby się to wszystko na brudzie kupy trzymało.
Żeby mieć na wyrost i spokój na lata to by pewnie trzeba było coś z 16gb ram 1TB dysku RAID ........ a dalej to już nie wiem,
więc pytam co możecie poradzić, w ramach rozsądnych pieniędzy.

Pozdr
Awatar użytkownika
thalcave
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 821
Rejestracja: 08 lis 2006, 12:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86

Re: Serwer dla małej firmy.

Post autor: thalcave »

Z tego co piszesz to chciałbyś kompa z dwoma zasilaczami, dyskami hot-swap i wszystkimi bajerami serwerowymi przy niskiej kwocie.
Panie, takie rzeczy to tylko w Erze ;)

Przy okazji przy dyskach SATA hotswap jest już zagwarantowany. Ja myślę, że dowolny komp z prockiem Core i5 i tymi 8 czy jak pisałeś 16GBRAM się nada, do tego markowy zasilacz i UPS. To by była podstawa według mnie.
Jak kupisz dwa identyczne dyski to proponowałbym zrobić Raida softwareowego. Jest trochę gorszy, ale tańszy niż hardwareowy. Pomyśl, czy nie pokusić się o RAID5 z 3 dyskami.
GNU/Linux user
Na pytania na PW/e-mail nie udzielam odpowiedzi!
Szanujmy innych użytkowników!
Wesprzyj akcje: Temat rozwiązany -> dodajemy [solved]
zxraf48kb
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 104
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Serwer dla małej firmy.

Post autor: zxraf48kb »

thalcave pisze:Z tego co piszesz to chciałbyś kompa z dwoma zasilaczami, dyskami hot-swap i wszystkimi bajerami serwerowymi przy niskiej kwocie.
Panie, takie rzeczy to tylko w Erze ;)
Powiedzmy, że chciałbym się zmieścić w cenie 10k.
I chodzi mi bardziej o jakieś wskazówki co do konkretnych producentów i modeli, które byłyby jak najbliższe tych oczekiwań.
Chodzi mi o to, żeby to nie był "jakiś komp", co się może okazać że po roku będzie w nim wszystko zafajdane kotami, po dwóch zacznie ryczeć, a po kolejnych 6-ciu miesiącach będzie grozić pożarem ;) Składanie własnych konfiguracji odpada, bo nie mam w tym doświadczenia - Okazuje się , że to co się składa, to potem nie chodzi dobrze jedno z drugim i wychodzi drożej plus masa pierdzielenia. Takie są moje doświadczenia i od kilkunastu lat poniechałem szukania jakichkolwiek "wynalazków" i najtańszych rozwiązań.
No i żeby nie wymagał za bardzo wożenia się z instalacją i konfiguracją Ubu. Wbrew pozorom nie jestem doświadczonym adminem i specjalnie biegły w temacie.

Dzięki
RAF
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości