Okno operacje na plikach - wstrzymanie

Tutaj można rozmawiać o propozycjach dla Dużego Brata (a następnie je zgłaszać)
usercontrol
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 14 cze 2008, 21:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Okno operacje na plikach - wstrzymanie

Post autor: usercontrol »

Witam

Już od kilku lat czekam na tą opcję najpierw w windows, teraz pod linuksem.

Jak wiadomo wiele wątków odczytu/zapisu na ten sam dysk w tym samym czasie drastycznie spowalnia cały proces odczytu/zapisu. Jeśli mamy coś do skopiowania na dysk z kilku miejsc, najlepiej puścić jedno kopiowanie, poczekać, drugie, trzecie itd.

Chciałbym, aby w okienku przenoszenia/kopiowania plików znalazł się przycisk pauzowania operacji, a także prosty system kolejkowania zadań.
slovic98
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2008, 09:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Okno operacje na plikach - wstrzymanie

Post autor: slovic98 »

kolejkonowanie jest według mnie genialnym pomysłem i zawsze mi tego brakuje w windzie xp. Wszelkie operacje kopiowania które się tam odbywają są zupełnie niezależne. Każda ma swoje okno i każda pracuje w swoim tempie.
Nie wiem jak sprawa się ma na Viście i 7-mce ale pewnie tam już wprowadzili jakieś synchro.

Podoba mi się pomysł wprowadzony w ubu mianowicie kopiowania są łączone w jedno okno. Według mnie w tym oknie właśnie powinny się znaleźć opcje dotyczące kolejkonowania i wstrzymywania. Na przykład okienko z wyborem ile kopiowań ma się odbywać na raz. Chyba najbardziej intuicyjny sposób ustalania kolejności to po prostu przeciąganie na odpowiednie miejsce elementu listy. Nie jestem pewien też czy taki manager (o ile to nie jest już zrobione) powinien znaleźć swoje miejsce jako oddzielny program. fajnie by było gdyby jeszcze była opccja wepchania w kolejkę rozpakowywania plików.

jak coś źle powiedziałem to przepraszam. Ja się nie znam a udzielam się bo tak :D
usercontrol
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 14 cze 2008, 21:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Okno operacje na plikach - wstrzymanie

Post autor: usercontrol »

Dokładnie o to mi chodziło.
Uzupełniłeś listę o kolejkę rozpakowywania - no, no, dobry pomysł.
A mnie ten domyślny paker denerwuje, jak mam zahasłowane archiwum 4,5GB, on je rozpakowuje do końca, stwierdza, ze jest hasło, prosi o hasło i rozpakowuje od początku :/
Zablokowany

Wróć do „brainstorm.ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości