kopiuj, wklej, przytnij

Tutaj można rozmawiać o propozycjach dla Dużego Brata (a następnie je zgłaszać)

i co twierdzicie o pomysłach ??

Czas głosowania minął 20 paź 2009, 22:28

- 1 kit
6
60%
- 1 kit
1
10%
- 1 kit
3
30%
 
Liczba głosów: 10
slovic98
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2008, 09:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

kopiuj, wklej, przytnij

Post autor: slovic98 »

wydaje mi się, że fajnym pomysłem mogłaby być taka mała funkcjonalność dotycząca schowka. Mianowicie Jeśli w schowku znajduje się obraz (np. fragment zdjęcia skopiowanego okularem) to powinna pojawić się w nautilusie obok opcji "wklej" opcja "wklej ze schowka". Po jej użyciu odpowiedni manager zapyta o nazwę i format pliku w którym chcemy zapisać plik z obrazem. Podobny myk mógłby się pojawić dla skopiowanego tekstu do schowka.

drugą propozycją jest szybkie przycięcie zdjęcia za pomocą prostego narzędzia. klikamy przytnij w przeglądarce obrazów i na zdjęciu zaznaczamy jaka część zdjęcia ma pozostać. jest to takie małe zwiększenie możliwości przeglądarki o nową według mnie praktyczną funkcjonalność.

od razu powiem że, niespecjalnie umiem angielski i jeśli moja propozycja uzyska aprobatę to lepiej aby ktoś inny ją wrzucił na brainstorm o ile jej tam nie ma... he he :)
kOi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 20 lip 2009, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: kopiuj, wklej, przytnij

Post autor: kOi »

slovic98 pisze:drugą propozycją jest szybkie przycięcie zdjęcia za pomocą prostego narzędzia. klikamy przytnij w przeglądarce obrazów i na zdjęciu zaznaczamy jaka część zdjęcia ma pozostać. jest to takie małe zwiększenie możliwości przeglądarki o nową według mnie praktyczną funkcjonalność.
F-Spot i gThumb to raczej samodzielne projekty, więc to od nich samych zależy czy taka opcja się pojawi.
Zablokowany

Wróć do „brainstorm.ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości