ASUS Eee PC 1011PX - klawiatura w Netbooku nie działa po aktualizacji repozytoriów

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
Wojcirej
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

ASUS Eee PC 1011PX - klawiatura w Netbooku nie działa po aktualizacji repozytoriów

Post autor: Wojcirej »

Witam serdecznie.
Jestem szczęśliwym posiadaczem Netbooka Eee PC 1011PX z Ubuntu 10.10. Dokonałem aktualizacji do wersji Niebiańska Nimfa (11.04) i wszystko działało jak należy. Później zaktualizowałem repozytoria zgodnie z tą instrukcją, dodając wpisy z punktów 1 i 2. Jednak po uruchomieniu systemu ponownie nie działa klawiatura, bywają też problemy z touchpadem (raz działa, raz nie). Wykluczyłbym tutaj raczej problem sprzętowy, gdyż wejść do biosu mogę i w nim normalnie buszować za pomocą klawiatury również. Problem pojawia się dopiero, gdy mam ekran logowania do systemu - nie idzie wpisać loginu, muszę korzystać z klawiatury ekranowej. Po zalogowaniu nic się nie zmienia. Co może być tego przyczyną i jak by to można było przywrócić do stanu używalności?
Paminol
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 172
Rejestracja: 09 lip 2012, 16:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: ASUS Eee PC 1011PX - klawiatura w Netbooku nie działa po aktualizacji repozytoriów

Post autor: Paminol »

Sprawdź Preferencje klawiatury>Układy spróbuj poustawiac różne preferencje klawiatury. W Grub-ie klawiatura działa ?
Wojcirej
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: ASUS Eee PC 1011PX - klawiatura w Netbooku nie działa po aktualizacji repozytoriów

Post autor: Wojcirej »

Pomogła aktualizacja do 11.10, z klawiaturą wszystko w porządku już. Teraz pojawił się problem z touchpadem, bo on nie działa...
edit: Aktualka do 12.04 zrobiła robotę. Wszystko jak należy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości