Acer AO722 - ubuntu nie wybudza się

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
pitersz15
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 12 gru 2010, 21:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Acer AO722 - ubuntu nie wybudza się

Post autor: pitersz15 »

spokojnie do tego tez dojdziemy tylko trzeba szukac rozwiazania i na nowe jadra i sterowniki ja głownie czekam za porzadnymi sterami od Atherosa
klocek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2012, 10:30
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64

Re: Acer AO722 - ubuntu nie wybudza się

Post autor: klocek »

Również posiadam AO722. Wypróbowałem już sporo dystrybucji i w (prawie) każdej są jakieś problemy. Głównie właśnie przez kartę sieciową oraz brak odpowiednich sterowników do karty graficznej, no, ale cóż - to ATI. Lubuntu (bynajmniej u mnie) miał dwa razy większą wydajność niż Windows 7, pod którego ten netbook jest stworzony, dlatego tak ciężko o w pełni sprawą dystrybucję linucha. Jak na razie jedynie z JoliOS nie miałem problemów, ale dla mnie to niestety zbyt ubogi system.
Awatar użytkownika
brezniew
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2680
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:48
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64

Re: Acer AO722 - ubuntu nie wybudza się

Post autor: brezniew »

Niedawno instalowałem na tym netbooku Debiana i nie było żadnych problemów. Nawet z KDE był zdecydowanie szybszy niż Windows. Jedynie po instalacji zamkniętych sterów ekran się nie wybudzał po uśpieniu, ale to już wynika z marnej jakości zamkniętych sterowników AMD/Nvidii pod Linuksem.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Acer AO722 - ubuntu nie wybudza się

Post autor: e X t 7 3 »

ACPI Aktywne ? Radze spróbować Catalystów 12.9 ... jedynie na "starym" kernelu do wersji 3.2.x = generic i sterownikach starszych niż 12.6 takie "rzeczy" się dzieją. Ja posiadam m.in. X370 na AMD APU E-350 i nie ma żadnych problemów - Kubuntu 12.04 + wpisy w GRUB + moje skrypty APM + cpufreqd + mój kernel Brazos w wersji 20.2 [Linux-3.4.10] + Catalysty 12.9. To samo na MSI U270.

Pozdrawiam

-- 15 wrz 2012 11:01 --

btw. aby uwiarygodnić pokaże to na filmiku ... tylko go uploaduje na yt ... paręnaście sekund i 120 MB hehe ... dobrze, że nie włączyłem 1080p tylko 720p.

Pozdrawiam

-- 15 wrz 2012 11:23 --

Zatem filmik - jak napisałem ... delikatne "lagi" na filmiku (na "żywo" jest idealnie płynnie), ale wynika to z tego, ze przy mniejszej ilości światła RAZR nie potrafi idealnie utrzymać stabilizacji i ostrości obrazu. Starałem się tez pokazać, jak płynnie może działać KDE na takim sprzęcie.

X370_APU_E-350-eXt73-mod_set

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Acer AO722 - ubuntu nie wybudza się

Post autor: bear7 »

Nie wiem, czy problem rozwiązany czy też nie, ale może wypróbuj takie rozwiązanie: http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=11926504
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
DeltaFoxtrot
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 25 wrz 2012, 14:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Acer AO722 - ubuntu nie wybudza się

Post autor: DeltaFoxtrot »

Hm:) to i jak wtrącę swoje 3 grosze. Mam od jakiegoś czasu Acera AO722. Od samego początku (ledwo przyszedł LinpusOS stracił) działa na nim Ubuntu w wersji 12.04. Nie polecam bawić się w remixy, ponieważ standardowo ono chodzi bez problemu. Unity wyrzuciłem bo tygodniu bo zbytnio mnie męczyło choć szybkość była zadowalająca, przerzuciłem na GNOME Classic.

Ale wracając do tematu to Ubu 12.04 nie robi problemów z wybudzaniem. Owszem na początku chwile masz czarny ekran, ale wystarczy poruszyć palcem po touchpadzie i już się pokazuje ekran z prośba o hasło. Dlatego serdecznie polecam postawić właśnie Ubu. Właśnie to jeszcze sprawdzam i działa.

Nawet jeśli by system prosił, błagał nie wgrywaj sterowników własnościowych. Nie chodzi na tych, które są z systemem-> działa cały czas.

Co do karty sieciowej i WiFi to jest osobny wątek albo napiszcie:) Problem jest prosty i do naprawienia.
"...jest projekt jest impreza..."
http://www.tuetbrute.blogspot.com - blog o NLP i nie tylko...
niemamkolan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2012, 10:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Acer AO722 - ubuntu nie wybudza się

Post autor: niemamkolan »

po zainstalowaniu najnowszych sterów ati bodajże 12.10 netbook się wybudza! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości