Błąd wejścia/wyjścia podczas zapisu /dev/sdb. Dell Mini 910

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
agresorius
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2013, 00:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Błąd wejścia/wyjścia podczas zapisu /dev/sdb. Dell Mini 910

Post autor: agresorius »

Witam.
Od niedawna jestem w posiadaniu netbooka Dell Inspirion Mini 910. Jednak jest mały problem... Po długiej walce nie udało mi się sformatować dysku (minipcie SSD 8GB), wiec nie mogę zainstalować systemu inaczej niż na urządzeniu przenośnym (co jest kiepskim rozwiązaniem). W programie Gparted, widać wykrzyknik przy jednej z partycji ( druga to dell'owska z jakimiś pierdołami, której również nie można usunąć). Przy próbie usunięcia / formatowania partycji wyskakuje komunikat: "Błąd wejścia/wyjścia podczas zapisu /dev/sdb. Jeśli dam "retry" pojawia się błąd: "Błąd podczas synchronizacji/zamykania /dev/sdb/ błąd wejścia/wyjścia".
Tak więc moje pytanie brzmi: Czy dysk SSD jest uszkodzony i pomoże jego ewentualna wymiana, czy też może sam kontroler jest uszkodzony, jeśli tak to czy istnieje inne wyjście z tego problemu?
Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2013, 10:22 przez agresorius, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości