Instalacja Lubuntu na Asus EEE PC 1011CX

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
stasmanski
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2013, 21:33

Instalacja Lubuntu na Asus EEE PC 1011CX

Post autor: stasmanski »

Witam,
Nie potrafię poradzić sobie z procesem instalacji systemu Lubuntu 13.10 na w/w netbooku. Tworzę z obrazu za pomocą Unetbootin bootowalnego pendrive'a, uruchamiam system z pendrive (zmiana kolejności urządzeń z których ma laptop startować), natomiast nic się po tym zabiegu nie dzieje (na ekranie miga biała kreska).

Co może być nie tak?

Na laptopie obecnie jest zainstalowany system Windows 7, ale mocno wyeksploatowany, prawdę mówiąc, nie da się na nim pracować.

Z góry dziękuję za pomoc.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Instalacja Lubuntu na Asus EEE PC 1011CX

Post autor: bear7 »

Skąd pobrałeś obraz ISO i czy przed utworzeniem pendriva, sprawdziłeś sumy kontrolne obrazu? Ten Unetbootin był uruchomiony na Windowsie, czy Ubuntu (bądź innym Linuksie)?
Jak sumy kontrolne się zgadzają, to spróbuj użyć inny program jak Unetbootin (na forum było kilka przypadków, gdzie ten program sobie nie radził). Tutaj masz poradnik ze strony Ubuntu.com: http://www.ubuntu.com/download/desktop/ ... on-windows.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
stasmanski
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2013, 21:33

Re: Instalacja Lubuntu na Asus EEE PC 1011CX

Post autor: stasmanski »

Obraz pobrany ze strony Lubuntu. Sumy kontrolne sprawdzone. Pendrive robiony Unetbootinem oraz czymś w stylu Linux Live USB, nie pamiętam, bo to parę dni temu. Sprawdzę to co piszesz i się odezwę.

-- 28 gru 2013, o 22:26 --

Witam ponownie, użycie w/w programu nie pomogło nic. Wyłączałem już dysk SATA w biosie, próbowałem żonglować, bo pendrive Sandisk pojawia się jako 2 sztuki i nic. Wszystkie programy do tworzenia pendrivewów były uruchamiane pod Windows. Z pendrive'a, z którego próbuję teraz instalować system wcześniej udało mi się zainstalować Windows 7. Brakuje mi już pomysłów.
Awatar użytkownika
ka_o_3991
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 864
Rejestracja: 01 wrz 2007, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Instalacja Lubuntu na Asus EEE PC 1011CX

Post autor: ka_o_3991 »

Masz możliwość sprawdzić czy inny komputer wystartuje z tego pendriva? Ew. użyć innego pendriva do instalacji? miałem na moim eee (1005PX) ciężkie boje, bo z jednego pendriva startował bez problemu, z innego nie.
stasmanski
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2013, 21:33

Re: Instalacja Lubuntu na Asus EEE PC 1011CX

Post autor: stasmanski »

Pendrive inny może bym znalazł, z komputerem może być ciężej. Postaram się sprawdzić opcje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości