Ubuntu a powrót na Windows. Brak partycji ratunkowej.

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
kamil227
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2014, 11:11

Ubuntu a powrót na Windows. Brak partycji ratunkowej.

Post autor: kamil227 »

Witam,

Mam taki problem, że chciałem wrócić na windows 7 starter, który jest standardowo na netbooku (acer d257) na partycji recovery. Teraz mam zainstalowane Ubuntu i przy włączaniu wciskam ALT + F10 (tak powinno działać włączenie partycji recovery) i nic sie nie dzieje. Przy instalacji Ubuntu nic nie kombinowałem z partycjami, tylko dałem, żeby został zainstalowany na czysto. Możliwe, że Ubuntu skasowało partycje recovery? Bardzo proszę o pomoc. Dzięki.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Ubuntu a powrót na Windows

Post autor: bear7 »

kamil227 pisze:przy instalacji ubuntu nic nie kombinowalem z partycjami tylkodalem zeby został zainstalowany na czysto. Możliwe ze Ubuntu skasowało partycje recovery?
Nie możliwe, tylko tak się stało. Odpal terminal i pokaż, co zwracają polecenia:

Kod: Zaznacz cały

sudo fdisk -l

Kod: Zaznacz cały

sudo parted -l
Partycję Recovery możesz przywrócić z kopii zapasowej.

EDIT: Taka uwaga, tak kolorowe posty, jak twój powyższy, zazwyczaj lądują w nicości. Jak masz problemy z pisownią, to doinstaluj słownik do przeglądarki albo twoje posty będą lądować w tym miejscu:
Obrazek
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu a powrót na Windows

Post autor: majsza »

Mogleś skasować Recovery, jak kolega napisał, podczas instalacji... Albo też przywracasz system jednym ze sposobów, których komputer nie rozumie, bo nie masz Windowsa....
Asus X551CA (Intel Pentium 2117U, 4GB RAM, Intel HD Graphics)
Ubuntu 20.04 LTS
rtk993
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2013, 20:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu a powrót na Windows. Brak partycji ratunkowej.

Post autor: rtk993 »

Miałem podobny problem z laptopem Lenovo Z580. W przypadku gdy ruszysz w jakikolwiek sposób jakąś partycję (w celu np. zmiany jej rozmiaru), recovery przestaje działać, a przywrócenie systemu staje się nie możliwe. Co prawda masz laptopa innej firmy, jednakże sytuacja może wyglądać tak samo. Na Twoim miejscu pożyczył bym od kogoś płytkę z Windowsem, i zainstalowałbym system na czysto.
kamil227
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2014, 11:11

Re: Ubuntu a powrót na Windows. Brak partycji ratunkowej.

Post autor: kamil227 »

No niestety ale problem jest taki ze nikt ze znajomych nie ma Windowsa 7 Starter.
A to screen:
Obrazek
Awatar użytkownika
perzan
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 135
Rejestracja: 03 sie 2007, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: /dev/urandom
Kontakt:

Re: Ubuntu a powrót na Windows. Brak partycji ratunkowej.

Post autor: perzan »

Kod: Zaznacz cały

Przy instalacji Ubuntu nic nie kombinowałem z partycjami, tylko dałem, żeby został zainstalowany na czysto.
Jak dobrze rozumiem, to dałeś instalatorowi działać automatycznie (to jest chyba w ogóle domyślna opcja). A on wyczyścił cały dysk, po czym stworzył partycję ext i swap. A więc poszło się paść wszystko łącznie z Recovery. Co z resztą widać po poleceniu fdisk. Takie mi się wydaje...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości