Acer Aspire E 11 vs Linux

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
Frogrin Davis
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2016, 11:51
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Acer Aspire E 11 vs Linux

Post autor: Frogrin Davis »

Witam.

Jestem posiadaczem Acer Aspire E 11. Oryginalnie zakupiony był z systemem W8 przy użytkowaniu którego nie stwierdziłem jakichkolwiek nieprawidłowości w działaniu sprzętu.
Ten stan utrzymywał się również po aktualizacji systemy do W8.1 oraz W10.
Przyznam iż przejście na W10 wiązało się z małymi komplikacjami ze względu na to iż jest to wersja ES1-111M-C9LS więc z uwagi na niewystarczającą ilość miejsca na dysku pojawiły się schody niemniej jednak system zaktualizowałem następnie nagrałem jeszcze 1 już na czysto W10 i co do współpracy tego sprzętu w produktami giganta z Richmond nie mam żadnych zastrzeżeń...
Problem w tym iż sprzęt ten zakupiłem z myślą korzystania na nim z systemu Linux i tutaj pojawia się mój problem. Mianowicie nie każdy Linux da się na nim zainstalować. Nie ma np. możliwości instalacji Linux Mint.
Udało mi się natomiast zainstalować tam 2 inne systemy Ubuntu 14.04 i Lubuntu 15.10. Nie powiem da się z nich korzystać niemniej jednak o ile w przypadku wszystkich systemów przebrzydłego monopolisty system uruchamiał mi się dość szybko 7-10 sek o tyle systemy oparte na Jądrze Linuxa mają z tym problem przedstawiający się następująco:
Po uruchomieniu komputera po chwili na ekranie pojawia się Logo Acer po czym ekran robi się czarny - normalna sprawa bo dzieje się tak w przypadku każdego systemu z tą jednak małą różnicą iż przy odpalaniu systemów open source obraz gaśnie na co najmniej 45 sek co znacznie przedłuża uruchamianie systemu...
Często też pojawiają się błędy systemu ostatnio nawet nie mogłem zaktualizować systemu.
Rozmawiałem już z firmą Acer co utwierdziło mnie w przekonaniu iż lepiej będzie jeśli ten sprzęt będzie ostatnim jaki zakupię od tej Firmy...
Nie mają sobie nic do zarzucenia ani nic do zaoferowania bo sugestie powrotu do Wingrozy uważam za co najmniej nie na miejscu...
Twierdzą iż jestem sam sobie winien bo jak to określił Pan Michał " Powinien Pan sprawdzić sprzęt Przed zakupem ".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości