Ciechanów

A tutaj możesz znaleźć życzliwego sąsiada.
Kamil_Kevlar
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 09 maja 2011, 20:37
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64
Kontakt:

Ciechanów

Post autor: Kamil_Kevlar »

Zbieram ludzi z Ciechanowa , które tak jak ja lubią Ubuntu :clap:
Może jakaś grupka ?

Rozdaje także całkowicie za free płytyki z ubuntu każdą wersję na terenie Ciechanowa ...
Więcej w innym temacie .
kerama
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2011, 14:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ciechanów

Post autor: kerama »

Też mieszkam w Ciechanowie, kilka tygodni temu przeszedłem na ubuntu, ale mam problemy. Może mi pomożesz je rozwiązać. Mam zainstalowane ubuntu 11.04 64 bit. W komputerze 2 oddzielne twarde dyski - 80 GB i 30 GB. Zainstalowałem ubuntu na tym większym dysku dzieląc go na 3 partycje: / - 20 GB, swap - 2 GB i home - reszta. drugi twardy dysk oznaczyłem jako home. Ale jak już odpaliłem komputer po instalacji okazało się, że nie widać tego drugiego dysku. Nie umiem go odpowiednio zamontować.
Sprawa druga: od kilku dni moje ubuntu mi się zawiesza. Jak np. dostanę list z załącznikiem powyżej 20 MB, to go program pocztowy (thunderbird 5) wczytuje, wczytuje, potem ekran robi się czarny i jak się znowu rozświetli to jest ok, ale zdarza się i to nierzadko, że się nie rozświetla i trzeba go resetować przyciskiem. Nie mam pojęcia co to może znaczyć i jak temu zaradzić.
I trzecia sprawa: zdarza się czasami, że jak włączę komputer to na ekranie monitora nic się nie dzieje, potem pojawia się okienko z komunikatem, że rozdzielczość jest poza zakresem 60-75 Mhz. Jak go zresetuję to komputer ponownie odpala się dobrze.
W windowsie żadnych problemów nie miałem. Instalując ubuntu wszystkie partycje i dysku sformatowałem na ext4. karta graficzna jest ATI radeon HD 512 MB pamięci, pamięci operacyjnej mam 2 GB, procesor AMD 64 3000+
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sąsiedzi :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości