Zmiana sciezki instalacji Steam

Gry, które działają natywnie na Linuksie.
Awatar użytkownika
orsonik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 110
Rejestracja: 09 sty 2007, 14:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Zmiana sciezki instalacji Steam

Post autor: orsonik »

Witam

Zainstalowalem Steam na Ubuntu wszystko chodzi pieknie z jednym mankamentem. Mianowcie posiadam zainstalowany system na dysku SSD wszystko jest ok. Jednak gdy chce zainstalowac gre ze Steam to poczatkowo bez problemu moge wskazac miejsce instalacji gry z uwagi na to ze mam dwa dodatkowe dyski 500GB tam wlasnie instaluje gry. Po zainstalowaniu gier uruchamiam wszystko dziala praiwdlowo. Resetuje komputer uruchamiam steam i nie ma zainstalowanej zadnej gry. Mimo ze gry istnieja fizycznie na dodatkowym dysku 500gb steam jakby nie widzi tego i nie pamieta ze juz instalowal gry. Konieczna jest ponowna instalacja gier brak mozliwosci wyobru sciezki. Czy mieliscie drodzy forumowicze podobny problem jesli tak to jak to rozwiazac?? Instaluje juz 5 raz system i za kazdym razem jest ta sama sytuacja.

-- 21 wrz 2013 11:48 --

Troche pogrzebalem i oto moje spostrzezenia. Zaraz gdy zainstalujemy steama i chemy wskazac miejsce instalacji wchodzimy w programie Steam do ustawienia/pobieranie Tu na samym dole mozemy wskazac folder instalacji. W moim przypadku zaraz po uruchomieniu nie mialem mozliwosci zmiany dysku. Wykonalem nastepujaca komende ln -s /media/Steam/ tak wyglada moja sciezka wstaw oczywiscie swoja. Nastepnie uruchomilem steam i moglem wybrac dysk. Wybieram dysk wsrod pliczkow odnajdujemy dysk na ktorym chcemy instalowac gry. Wchodzimy w dysk zaznaczamy utworzony przez nas katalo i klikamy utorz nowy folder i ok. Teraz gry instaluja sie tam gdzie chcemy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Linuksowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości