Lagujący Left 4 Dead 2 - Asus K50IN

Gry, które działają natywnie na Linuksie.
Lilinho
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 02 mar 2014, 22:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Lagujący Left 4 Dead 2 - Asus K50IN

Post autor: Lilinho »

Witam.

Od początku - mam laptopa Asus K50IN z kartą nVidia GeForce G102M.

I teraz na czym problem polega - ściągnąłem L4D2 via Steam. Problemów nie było, ładnie się ściągnął i zainstalował. Przy odpalaniu gry też żadnych problemów nie było. Problem pojawia się już przy odpaleniu gry a w zasadzie przy odpaleniu jakiegokolwiek trybu (czy to Survival czy cokolwiek innego). Po prostu się ścina i gra wygląda dosłownie jak pokaz slajdów.

Wpadłem na genialny pomysł, żeby zainstalować sterowniki (co prawda miałem już zainstalowane, ale pomyślałem, że może zainstalowałem starszą wersję).
Sterowniki zainstalowałem przez Ustawienia systemu/dodatkowe sterowniki i wybrałem "Wspomagany sprzętowo sterownik kart graficznych NVIDIA (aktualizacje wydania) (wersja 331-updates)" Dodam, że to jest najwyższy numerek z dostępnych opcji (zbyt wiele nie było bo były tylko 304 i w/w 331).
Status mówi, że sterownik jest włączony. Jednak gra nadal się zacina.

Dodam jeszcze, że pod Windowsem gra normalnie chodziła, czyli małe prawdopodobieństwo, że jest to wina słabego sprzętu. Dodam też, że mam internet 20Mb/s, więc też nie jest to wina słabej przepustowości łącza.

Proszę o pomoc bardziej obeznanych niż ja kolegów i koleżanki.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Lagujący Left 4 Dead 2 - Asus K50IN

Post autor: Shimmy »

Sprawdzałeś na jakimś benchmarku wydajność Twojej karty z tymi sterownikami? Polecam :P Co do samej gry, może zmniejsz jakość na medium i wyłącz efekty?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Linuksowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości