Hyperion Entertainment powraca do publikowania gier dla systemu Linux

Gry, które działają natywnie na Linuksie.
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Hyperion Entertainment powraca do publikowania gier dla systemu Linux

Post autor: mat »

Witam

Nie znam języka francuskiego, ale skorzystałem z automatycznego tłumacza:
"Hyperion Entertainment soon back in the port of video games?
by arnaudk
on 02/05/2014 6:12 3 Comments Comments
The company Hyperion Entertainment, specializes in the maintenance of Amiga OS , focused in his time a large number of games on the Amiga , but also some tracks on Mac OS and Linux (Sin , Shogo MAD Gorky 17).
According to reliable sources , Hyperion Entertainment plans to republish its flagship title Shogo MAD adopting Linux platform Desura distribution. The current version of Shogo MAD poorly or not work with recent distributions.

Just like RuneSoft , it is not there to bring a new title , but adapted to today's requirements.

Nothing confirmed for Sin (which does not work at all) and Gorky 17 ( it was distributed by Linux Game Publishing)

Answer in a few months.
Categories : Linux
Tags : hyperion entertainment
Comments 3 Comments
Avatar Antoine
Antoine - 02.05.2014 , 11:23 Reply
According to reliable sources , Hyperion Entertainment plans to republish its flagship title Shogo MAD adopting Linux platform Desura distribution.
Which?
Avatar arnaudk
arnaudk - 02.05.2014 , 11:54 Reply
Independent developers over IRC LIFLG : http://www.liflg.org/

I égalementen contact Timothy DeGroote , President of Hyperion Entertainment
Avatar Antoine
Antoine - 02.05.2014 , 11:59 Reply
Quote Originally Posted by arnaudk View Post
Independent developers over IRC LIFLG : http://www.liflg.org/

I égalementen contact Timothy DeGroote , President of Hyperion Entertainment
Nice work, thank you"
https://www.alionet.org/content.php?631 ... x-vid%E9o"

Z tego newsa wynika, że planują opublikować grę Shogo w serwisie Desura i chwilowo nie wiadomo, czy planują to samo zrobić z Gorky 17 oraz Sin. Wspomniana informacja pochodzi od osób związanych z serwisem liflg.org, którzy obecnie aktualizują oraz publikują gry firmy Runesoft fla Linuksa.

Chciałbym przypomnieć, że stworzył następujące gry dla systemu Linux:

Shogo: Mobile Armor Division - Linux x86
Gorky 17 - Linux 86
Gorky 17 - Linux PowerPC
SiN - Linux x86
SiN - Linux PowerPC

Była to jedna z pierwszych firm, która w 2000 r. rozpoczęła publikowanie gier dla systemu Linux i następnie wycofali się z tego argumentując, że nawet użytkownicy Amigi kupili większą liczbę kopi gry Shogo niż użytkownicy Linuksa. Teraz sytuacja jest trochę inna i mam nadzieję, że rozpoczną publikowanie swoich klasycznych gier w serwisie Desura. Loki software zbankrutowało, a Tribsoft zostal zamknięty, ale Hyperion
Entertainment nadal ma szansę zaistnieć na tym rynku.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2014, 09:17 przez bear7, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodałem quote
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Hyperion Entertainment powraca do publikowania gier dla systemu Linux

Post autor: Shimmy »

Sentyment sentymentem, ale nie spodziewałbym się jakiś mega zysków. Popyt na starocia to parę procent. :P
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Hyperion Entertainment powraca do publikowania gier dla systemu Linux

Post autor: mat »

Shimmy pisze:Sentyment sentymentem, ale nie spodziewałbym się jakiś mega zysków. Popyt na starocia to parę procent. :P
To znaczy ja byłbym bardzo zadowolony, gdyby Hyperion Entertainment powrócił do portowania oraz publikacji gier dla Linuksa, ponieważ SIn i Shogo jest obecnie niedostępne w sprzedaży. Ponadto posiadacze obecnych gier tej firmy mają gry, które nie działają poprawnie na nowych dystrybucjach Linuksa. Ponadto z gier, które Hyperion Entertainment wydał w przeszłości posiadają Heretic 2 dla Amiga OS i oceniam to jako mało realne, ponieważ ta gra nawet nie działa nowych wersjach Amiga OS, ale byłby cień szansy, że Heretic 2 byłby znów dostępny dla Linuksa.
Nie wspominając już o kilku licencjach na inne gry, które nigdy nie zostały wydane dla żadnego systemu
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Hyperion Entertainment powraca do publikowania gier dla systemu Linux

Post autor: xxx666xxx »

Ja miałem grę Heretic na Microsoft DOS z jakiejś gazetki komputerowej chyba z 1996 roku... Kiedyś ją próbowałem uruchomić na linuksowej wersji DosBox'a (wówczas na Ubuntu 10.04) i działała wspaniale. Takie starocie w wersji na Microsoft można już za darmo z sieci pobrać więc nie wiem czy jest sens je wskrzeszać w wersji natywnej na linuksa no chyba, że też za darmo będą bo za kasę to nikt ich nie weźmie! No może parę osób... ale jest to nieopłacalne.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Hyperion Entertainment powraca do publikowania gier dla systemu Linux

Post autor: mat »

xxx666xxx pisze:Ja miałem grę Heretic na Microsoft DOS z jakiejś gazetki komputerowej chyba z 1996 roku... Kiedyś ją próbowałem uruchomić na linuksowej wersji DosBox'a (wówczas na Ubuntu 10.04) i działała wspaniale. Takie starocie w wersji na Microsoft można już za darmo z sieci pobrać więc nie wiem czy jest sens je wskrzeszać w wersji natywnej na linuksa no chyba, że też za darmo będą bo za kasę to nikt ich nie weźmie! No może parę osób... ale jest to nieopłacalne.
Z tego co pamiętam to były dwie części Heretic i ta starsza jest nadal dostępna w sprzedaży na Steam. Wiele klasyków jest wydawanych na rożne systemy operacyjne i nadal się cieszą zainteresowaniem graczy. Pierwsza część ma dostępny kod źródłowy, a więc można ją uruchomić natywnie, jeśli posiada się wersję dla Windows lub innego systemu. Druga część posiada oficjalną wersję dla Linuksa, która została wydana przez Loki i nawet jako posiadacz tej wersji chciałbym zobaczyć zaktualizowaną wersję Heretic 2 na Steam lub Desura.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Linuksowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości