Civilization 5 oficjalnie na system Linux.

Gry, które działają natywnie na Linuksie.
Awatar użytkownika
ShogunToyo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Civilization 5 oficjalnie na system Linux.

Post autor: ShogunToyo »

Dzisiaj na steam jest dostępna gra Civ5 wraz ze wszystkimi Dlc. Niestety na razie jest tylko po angielsku. Może będzie aktualizacja językowa tym bardziej ze sam kupowałem wersje Pl. U mnie działa bez problemu, na początku trzeba jednak pogrzebać w ustawieniach graficznych ponieważ przy 1 uruchomieniu gra włącza się na najniższych detalach. Nie zauważyłem żadnych błędów gry działa płynnie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Deezy
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 96
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Civilization 5 oficjalnie na system Linux.

Post autor: Deezy »

Po angielsku? Sklep Steam wyświetla j. polski, jako dostępny/wspierany. Czyżby w rzeczywistości było inaczej? Co do gry to średnio mnie interesuje, bo liczba dlc przeraża.
Awatar użytkownika
ShogunToyo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Civilization 5 oficjalnie na system Linux.

Post autor: ShogunToyo »

Nie wiem czemu cie przeraża liczba DLC skoro są tylko 2 płatne dodatki. Brave New World & Gods & Kings.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Civilization 5 oficjalnie na system Linux.

Post autor: igotit4free »

... zwłaszcza, że Civ V to pełnoprawna, spora jak na obecne standardy gra, a możliwość zakupu rozszerzeń to opcja dodatkowa. Robić zarzut z tego, że grę można rozbudowywać? Tego jeszcze nie było.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Deezy
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 96
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Civilization 5 oficjalnie na system Linux.

Post autor: Deezy »

Nie mam teraz możliwości sprawdzenia Steam, ale po kliknięciu w reklamówkę C5 Complete Edition na stronie głównej sklepu było przecenionych dodatkowo z 15 pozycji. Wszystkie miały pasek z napisem DLC. Po prostu mam taką zasadę, że gier z napakowanymi DLC nie kupuję i tyle. Nikomu nic nie zarzucałem, tylko stwierdziłem, że nie jestem zainteresowany tą ofertą.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Civilization 5 oficjalnie na system Linux.

Post autor: igotit4free »

Ważne żeby działała, bo ostatnia wpadka z Wiedźminem 2, który miał być znakiem że gry klasy AAA będą na Linuksy, a stał się gorzką porażką nie nastraja optymistycznie. :cry:
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
ShogunToyo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Civilization 5 oficjalnie na system Linux.

Post autor: ShogunToyo »

igotit4free pisze:... zwłaszcza, że Civ V to pełnoprawna, spora jak na obecne standardy gra, a możliwość zakupu rozszerzeń to opcja dodatkowa. Robić zarzut z tego, że grę można rozbudowywać? Tego jeszcze nie było.
Przy zakupie głównych DLC czyli BRAVE NEW WORLD oraz BOGOWIE i KRÓLOWIE dostajemy wszystkie pomniejsze DLC. Wiem bo sam zakupiłem grę w dniu premiery a po zakupie dwóch głównych DLC wszystkie pomniejsze również zostały zainstalowane.
Awatar użytkownika
Deezy
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 96
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Civilization 5 oficjalnie na system Linux.

Post autor: Deezy »

igotit4free pisze:Ważne żeby działała, bo ostatnia wpadka z Wiedźminem 2, który miał być znakiem że gry klasy AAA będą na Linuksy, a stał się gorzką porażką nie nastraja optymistycznie. :cry:
Były już jakieś małe poprawki od CDP. Ponadto: http://gamingonlinux.com/articles/virtu ... linux.3881
ShogunToyo pisze:
igotit4free pisze:... zwłaszcza, że Civ V to pełnoprawna, spora jak na obecne standardy gra, a możliwość zakupu rozszerzeń to opcja dodatkowa. Robić zarzut z tego, że grę można rozbudowywać? Tego jeszcze nie było.
Przy zakupie głównych DLC czyli BRAVE NEW WORLD oraz BOGOWIE i KRÓLOWIE dostajemy wszystkie pomniejsze DLC. Wiem bo sam zakupiłem grę w dniu premiery a po zakupie dwóch głównych DLC wszystkie pomniejsze również zostały zainstalowane.
To dlaczego w tej paczce na Steamie są wypisane wszystkie DLC i każde oddzielnie jest przecenione?
Awatar użytkownika
ShogunToyo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Civilization 5 oficjalnie na system Linux.

Post autor: ShogunToyo »

Deezy pisze:
igotit4free pisze:Ważne żeby działała, bo ostatnia wpadka z Wiedźminem 2, który miał być znakiem że gry klasy AAA będą na Linuksy, a stał się gorzką porażką nie nastraja optymistycznie. :cry:
Były już jakieś małe poprawki od CDP. Ponadto: http://gamingonlinux.com/articles/virtu ... linux.3881
ShogunToyo pisze:
igotit4free pisze:... zwłaszcza, że Civ V to pełnoprawna, spora jak na obecne standardy gra, a możliwość zakupu rozszerzeń to opcja dodatkowa. Robić zarzut z tego, że grę można rozbudowywać? Tego jeszcze nie było.
Przy zakupie głównych DLC czyli BRAVE NEW WORLD oraz BOGOWIE i KRÓLOWIE dostajemy wszystkie pomniejsze DLC. Wiem bo sam zakupiłem grę w dniu premiery a po zakupie dwóch głównych DLC wszystkie pomniejsze również zostały zainstalowane.
To dlaczego w tej paczce na Steamie są wypisane wszystkie DLC i każde oddzielnie jest przecenione?
Civilization 5 Complete Edition która teraz kosztuje niecałe 14 euro zawiera 2 główne DLC wraz ze wszystkimi pomniejszymi dodatkami. Myślę że za taką cenę warta jest kupna tym bardziej że ta produkcja nie jest na przysłowiowe "6 godzinne granie i na półkę".
Vereinigten
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 11 cze 2012, 21:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Civilization 5 oficjalnie na system Linux.

Post autor: Vereinigten »

Pograłem ale się przy 150 turze wykrzaczyła i wyłączyła. Dyplomacja nie działa poprawnie - nie ma sylwetek postaci, tylko czarny kształt i wtedy gra wyraźnie się opóźnia. Na Windows czasami było to samo, więc to nie wina portu.
Awatar użytkownika
ShogunToyo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Civilization 5 oficjalnie na system Linux.

Post autor: ShogunToyo »

Vereinigten pisze:Pograłem ale się przy 150 turze wykrzaczyła i wyłączyła. Dyplomacja nie działa poprawnie - nie ma sylwetek postaci, tylko czarny kształt i wtedy gra wyraźnie się opóźnia. Na Windows czasami było to samo, więc to nie wina portu.
Więc to nie jest wina ani gry ani portu. Masz coś ze sprzętem. Ze znajomymi czasami gram online po 400 tur i nic nigdy sie nie działo. O braku sylwetek postaci pierwsze słyszę.
butsh
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 62
Rejestracja: 02 gru 2006, 19:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Civilization 5 oficjalnie na system Linux.

Post autor: butsh »

Gra działa świetnie. Warto było wydać 14 euro. Nic jak dotąd się nie wykrzacza, nie widzę żadnej różnicy między działaniem linuksowej wersji Steam i wersji pod Windows. Tylko, że teraz mam wszystkie dodatki :)
Vereinigten
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 11 cze 2012, 21:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Civilization 5 oficjalnie na system Linux.

Post autor: Vereinigten »

Komputer sprzed dwóch lat i mogę mieć coś ze sprzętem? Wątpię w to. Zwłaszcza że na Windows postaci czasami były. Poza tym wszystko inne się renderuje, tylko nie postaci władców podczas rozmów dyplomatycznych.
Awatar użytkownika
Arkosake
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 175
Rejestracja: 07 lut 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Civilization 5 oficjalnie na system Linux.

Post autor: Arkosake »

Wszystko ładnie, pięknie i cudownie, tylko jak w przypadku wersji na Mac do dyspozycji 5 języków. Więc jak ktoś chce pograć po polsku to nadal tylko WINE.
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Civilization 5 oficjalnie na system Linux.

Post autor: mat »

Arkosake pisze:Wszystko ładnie, pięknie i cudownie, tylko jak w przypadku wersji na Mac do dyspozycji 5 języków. Więc jak ktoś chce pograć po polsku to nadal tylko WINE.
Nie ma co narzekać. Z tego co wyczytałem mieli wersję dla Mac OS X tej gry i wykorzystali ją do stworzenia portu Civilization 5 dla Linuksa.

"We took the work that the Mac programmers did and made it run on Linux. The Mac guys made our work a lot easier, MacOS X is a lot closer to Linux than Windows is when it comes to APIs,” said the dev on Reddit."

http://news.softpedia.com/news/Civiliza ... 6624.shtml

Nigdy nie przypuszczałem, że Aspyr będzie portował gry dla Linuksa, ale istnienie obecnie dużej liczby programistów oraz firm zaangażowanych w tworzenie gier dla Linuksa i Mac OS X, potwierdza że to znacznie prostszy proces niż portowanie gier dla systemu Windows na Linuksa.
Awatar użytkownika
ShogunToyo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Civilization 5 oficjalnie na system Linux.

Post autor: ShogunToyo »

Panowie jeśli kogoś to interesuje to od kilku tygodni jest już Polska wersja Civ5 na linuksa. To samo tyczy się Civ Beyond Earth. Obydwie produkcje są w 100% po Polsku.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Arkosake
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 175
Rejestracja: 07 lut 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Civilization 5 oficjalnie na system Linux.

Post autor: Arkosake »

ShogunToyo pisze:Panowie jeśli kogoś to interesuje to od kilku tygodni jest już Polska wersja Civ5 na linuksa. To samo tyczy się Civ Beyond Earth. Obydwie produkcje są w 100% po Polsku.
Pozdrawiam.
Powie ktoś gdzie niby jest to po polsku, bo ja nadal mam tylko 5 języków do wyboru i polskiego w tym zestawie nie ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Linuksowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości