[Steam] Dota2 - folder musi znajdować się w systemie plików zamontowanym z uprawnieniami do wykonywania

Gry, które działają natywnie na Linuksie.
Mihasz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2015, 21:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Architektura: x86_64

[Steam] Dota2 - folder musi znajdować się w systemie plików zamontowanym z uprawnieniami do wykonywania

Post autor: Mihasz »

Wczoraj zainstalowałem Ubuntu 14.04 64 bit. Mam dwa systemy operacyjne: Windowsa 7 i wcześniej wspomniane Ubuntu. Pierwszy raz używam Linuksa. Chciałem zobaczyć czy nie będzie dla mnie lepszy niż Windows. Zainstalowałem Turkawkę obok Windowsa tzn. wydzieliłem kawałek dysku na linuksa. Zainstalowałem Steam'a i chciałem ściągnąć Dote niestety mam problem. Mam 3 partycje: na jednej jest Windows 7, na drugiej Turkawka, trzecia jest na gry, programy itd. Owa trzecia partycja jest w systemie plików dla Windowsa i chyba dlatego nie mogę na niej zainstalować gry. Mogę na niej utworzyć folder SteamLibrary ale gdy akceptuję ściężkę wyboru wyskakuje komunikat Nowy folder biblioteki Steam musi znajdować się w systemie plików zamontowanym z uprawnieniami do wykonywania. Od razu też zaznaczam, że partycja z Turkawką jest za mała by zainstalować na niej Dotę.

Do gier mam Windowsa 7, po prostu chciałem przetestować Linuksa pod względem gry na Steam. Teraz zależy mi wyłącznie na tym by dowiedzieć się co można zrobić w takim wypadku. Grał i tak będę pewnie tylko na Win :)
Ostatnio zmieniony 28 lip 2015, 07:15 przez igotit4free, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem temat.
Awatar użytkownika
Melisa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 13 lis 2010, 14:41
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Steam problem z instalacją gry na Ubuntu

Post autor: Melisa »

1. Jaki jest system plików tej partycji? (FAT32? NTFS?)
2. Jakie masz uprawnienia do tej partycji. Możliwe że domyślnie możesz tylko odczytywać dane.

Ustal ścieżkę z katalogiem partycji, np. u mnie "/media/NAZWA_UŻYTKOWNIKA"

W terminalu:

Kod: Zaznacz cały

cd /media/"NAZWA_UŻYTKOWNIKA"
a potem podaj wynik polecenia (UŻYTEGO W TEJ LOKALIZACJI):

Kod: Zaznacz cały

ls -l
Lenovo ThinkPad T61: Mint 17.1 LXDE & Windows 7
Lenovo ThinkPad x200: Mint 17.1 LXDE & Windows XP
Mihasz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2015, 21:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Architektura: x86_64

Re: Steam problem z instalacją gry na Ubuntu

Post autor: Mihasz »

Odkopałem coś takiego: viewtopic.php?f=145&t=175421 i http://steamcommunity.com/app/221410/di ... 7574115543 problem został rozwiązany jednak ja nie rozumiem jak. Chodzi o parametr exec.

System NTFs a uprawnienia mam do tworzenia i usuwania:

Właściciel > Ja > Dostęp: Tworzenie i usuwanie plików
Grupa > michal > Dostęp: Brak
Inni > Dostęp: Brak


Oto wynik:

drwx------ 1 michal michal 20480 lip 27 22:02 1C72178272175FB6
drwx------ 1 michal michal 4096 gru 5 2013 Zastrzeżone przez system
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Steam problem z instalacją gry na Ubuntu

Post autor: enedil »

W sumie nie wiem, czy zadziała, ale wytłumaczę Tobie co zrobić, aby ukończyć ten poradnik.
Polecenie

Kod: Zaznacz cały

sudo parted -l
pokaże Tobie listę dysków i partycji. Wśród nich - powinna być Twoja partycja NTFS przeznaczona na gry. Zapamientaj jak się nazywa. Najprawdopodobniej będzie to /dev/sda2 lub /dev/sda3.
Teraz musisz edytować plik /etc/fstab:

Kod: Zaznacz cały

sudo xdg-open /etc/fstab
Na końcu pliku dodaj linijkę:

Kod: Zaznacz cały

<ścieżka do partycji otrzymana wcześniej> /media/MEDIA7 ntfs-3g defaults,user,locale=en_US.utf8,exec,uid=1000,gid=1000 0 0
Przykład:

Kod: Zaznacz cały

/dev/sda6 /media/MEDIA7 ntfs-3g defaults,user,locale=en_US.utf8,exec,uid=1000,gid=1000 0 0
Zapisz plik

Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy możesz wskazać katalog na tamtej partycji podczas konfiguracji Steama.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Mihasz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2015, 21:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Architektura: x86_64

Re: Steam problem z instalacją gry na Ubuntu

Post autor: Mihasz »

Dzięki pomogło. Wydawało się skomplikowane, ale dzięki Tobie jest jasne jak słońce. Można zamknąć i podczepić dla przyszłych użytkowników.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Linuksowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości