Problem z Instalacja .NET Framework poprzez winetricks

Gry, do uruchomienia których potrzebne są programy typu Wine/Cedega/CrossOver albo jakieś emulatory.
Awatar użytkownika
kruk9023
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 03 lip 2016, 11:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Problem z Instalacja .NET Framework poprzez winetricks

Post autor: kruk9023 »

Witam. Mam Problem z instalacją NET Frameworków poprzez winetricks przy każdej próbie instalacji wyskakuje mi błąd "This package does not work on a 64-bit installation" rozumiem o co chodzi z tym błędem ale przy instalacji każdego frameworka mi to wyskakuje a potrzebuje go zainstalowac bo chce uruchomic MU online a bez frameworka nie da rady . próbowałem instalowac frameworki 64 bitowe ze strony microsoftu ale po instalacji wine sypało mi błędami. Ubuntu mam od niedawna dopiero poznaje ten system więc prosze o wyrozumiałość :) Wersja wine 1.6.2
Awatar użytkownika
kruk9023
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 03 lip 2016, 11:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Problem z Instalacja .NET Framework poprzez winetricks

Post autor: kruk9023 »

Sam rozwiązałem swój problem jak to mówią umiesz liczyć licz na siebie :) Ja zrobiłem to tak : za pomocą winetricks ściągnąłem instalki .NET które chciałem zainstalować , zignorowałem błędy które się pojawiały . następnie otworzyłem katalog domowy nacisnąłem Crtl+H otworzyłem katalog .Cache/winetricks upewniłem się że są tam te instalki. następnie wydałem polecenie w terminalu:

Kod: Zaznacz cały

env WINEARCH=win32 WINEPREFIX=~/.wine32 winetricks dotnet20
zamiast donet20 możemy wpisać inny framework który chcemy zainstalować :) u mnie to zadziałało i jest spoko mam nadzieje że komuś też to pomoże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z innych systemów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości