BattleStar Galactica Online uruchomienie na Ubuntu

Gry online przez przeglądarkę internetową
gh@st
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2008, 19:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

BattleStar Galactica Online uruchomienie na Ubuntu

Post autor: gh@st »

Witam

Grałem w tą grę dłuższy czas na windzie, ale zmuszony pracą zmieniłem system. Brak rozgrywki znacząco doskwierał :( Wydawca gry nie chce wspierać użytkowników linux-a więc zakasałem rękawy i sam wzorując się na solucjach z innych gier MMO znalazłem drogę do uruchomienia gry.

Na początek moja konfiguracja : Ubuntu 13.04 32bit + Wine 1.4.1

Krok 1
W konfiguracji Wine ustawiamy rozmiar pulpitu (ja wybrałem 1280x960) - wtyczka gry potrzebuje tego parametru do startu
Krok 2
Pobieramy i instalujemy Operę dla Windows przez Wine, pobieramy i instalujemy UnityWebPlayer również przez Wine
Krok 3
Uruchamiamy Turbo (lewy dolny róg) - bez tego nie mogłem się w ogóle zalogować
Krok 4
Odpalamy przeglądarkę i zakładamy konto (chyba że już takie posiadamy)
Krok 5
Uruchamiamy grę - pojawia się błąd dotyczący aktualizacji - klikamy na szczegóły - z podanego linku pobieramy plik zip z brakującymi elementami
Krok 6
Rozpakowujemy aktualizację do katalogu Unity (zwykle to : /home/(nazwa użytkownika)/.wine/drive_c/users/(nazwa użytkownika)/Local Settings/Application Data/Unity/WebPlayer)
Krok 7
Odpalamy grę i latamy :)

Uwagi :
Gra nie jest wspierana na naszym systemie - nie ma co liczyć na pomoc techniczną
Częściowe przesunięcie wskaźnika myszy w górę o jakieś 3-4mm - w stosunku do obiektów w grze i przycisków gry.
Nadal nie wiem jak zrobić fullscreena :) uczę się - a jest to potrzebne do wypełnienia początkowych misji
Uprzedzając pytania sprawdzałem na virtualbox-ie - nie działa wtyczka problemy z rozdzielczością ekranu.

W razie pytań proszę pisać - coś wymyślimy

Na koniec screen z gry na dowód że działa :

Obrazek

Pozdrawiam
gh@st
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: BattleStar Galactica Online uruchomienie na Ubuntu

Post autor: Shimmy »

Choć nie gram, to za to zimne piwko dla Ciebie :)

Ostatnio chciałem odpalić przez wine kilka gier na Unity Web Player, chyba spróbuję jescze raz :)

Możesz się podzielić opisem tutaj (gra powinna mieć gdzieś swoją podstronę), pomożesz większej ilości osób (rejestracja jest darmowa):
gh@st
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2008, 19:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: BattleStar Galactica Online uruchomienie na Ubuntu

Post autor: gh@st »

Aktualizacja tematu :
Rozwiązałem problem z UnityWebPlayerem v4 definitywnie (tym razem za pomocą PlayOnLinux)- przyda się również innym grającym w gry za pomocą tego dodatku, nie tylko w tą grę.
Całość szczegółowo opisałem na oficjalnym forum gry znajdującym się pod tym linkiem :
http://pl.bigpoint.com/bsgo/board/threa ... 2-0.14822/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry w przeglądarce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości