Silent hunter online - próbował ktoś uruchomić?

Gry online przez przeglądarkę internetową
pppp

Silent hunter online - próbował ktoś uruchomić?

Post autor: pppp »

Był ktoś z forum zainteresowany powyższym tytułem i próbował uruchomić go u siebie na linuksie? Wygląda na to, że ta gra przeglądarkowa nie pobiera żadnych wtyczek jak QuakeLive. Problem jednak w tym, że po naciśnięciu przycisku PlayNow kompletnie nic się dzieje, brak reakcji. Na laptopie z w8 bez problemów wystartowała i grałem kilka godzin, ale na nim nie chcę grać. Wątpie by ktoś był zainteresowany tą produkcją, ale jeśli jednak jest ktoś taki i próbował uruchomić to na linuksie niech się podzieli co i jak, czemu nie reaguje na przycisk PlayNow. Myślałem początkowo, że to przez adblocka, ale jednak nie. Dodam, że laptop ma 16GB ramu, a pc 1. Znalazłem jedynie coś takiego.

http://silenthunteronline.com/
Ostatnio zmieniony 06 paź 2013, 15:16 przez pppp, łącznie zmieniany 2 razy.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Silent hunter online - próbował ktoś uruchomić?

Post autor: bear7 »

Z jakiej przeglądarki korzystasz? Próbowałeś sprawdzić, czy na innych jest ten sam efekt?
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Silent hunter online - próbował ktoś uruchomić?

Post autor: igotit4free »

Nie po teutońsku:
The only way to play SHO under Linux is to install chrome or chromium with the pepperflash plugin from chrome. The flash plugin from Adobe will not work.

How to install chromium with pepperflash

install Chromium via packagemanager like apt, rpm etc.
download the chrome rpm package from Google website, 32 or 64 bit package
transform with rpm2tar the rpm package into tar archive and tar it.
in the unpacked folders you found the pepperflash folder under opt/google/chrome
the pepperflash folder copy to $HOME/.config/chromium/
to tell chromium where flash is installed, edit with vi, emacs or any other editor /etc/chromium/default
CHROMIUM_FLAGS="—ppapi-flash-path=/home/YOUR USERNAME/.config/chromium/PepperFlash/libpepflashplayer.so
save the file
start chromium
Nie używam Chrome ani Chromium więc nie mam jak sprawdzić. Zwłaszcza że z tego co wyczytałem gra w tej wersji nie obsługuje kompresji czasu ...
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
pppp

Re: Silent hunter online - próbował ktoś uruchomić?

Post autor: pppp »

No tak, dzięki, zaraz to zobaczę. Działa kompresja czasu, masz dostępny jej dzienny limit, ale jest go sporo.
---
Zastanawia mnie czy zamiast rpm2tar mógłbym alienem spróbować przekonwertować tego rpma na paczkę slacka i rozpakować jej zawartość? Jedyny działający download rpm2tar jest tutaj i nie ma specyfikacji dla jakiej dystrybucji to jest - może uniwersalny. Ostatni update był w 2000 roku, ale dobra zobaczę.
---
Dobra, odpuszczam sobie, z tego co widzę rpm2tar chce rozpakować paczkę do poszczególnych folderów tak, jakby była instalowana czego nie chcę. Dzięki za pomoc.
---
Uruchomiłem z LiveCD i tam sobie przekonwertowałem. Zrobiłem jak w podanym opisie i nadal nie działa, tak więc podany sposób się nie sprawdza, albo ja coś źle robię, ale nie wiem co. Dodam, że /etc/chromium/default musiałem utworzyć ręcznie bo plik ten oraz folder nie istniały.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry w przeglądarce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości