Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Ris
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 26
Rejestracja: 24 lip 2007, 10:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: Ris »

Wczoraj testowałem Unity na MSI Wind U100 1GiB Ram z pendrive. Na pierwszy rzut oka działa wszystko sprawnie i szybko dziś zrobię upgrade i przetestuje.
Linux Registered User: #462303 | Ubuntu Registered User: #29282
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: makson »

Nie wiem czy już widzieliście, więc:
Unity
GNOME 3
Mi się bardziej podoba GNOME 3 - gdyby tylko tak nie przycinało :( .
A czytaliście już o tym?
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Ris
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 26
Rejestracja: 24 lip 2007, 10:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: Ris »

Jak dla mnie te ruchy są ryzykowne ale jednak ukazują że Mark chce dużo zrobić z desktopem na Linuksa, według mnie to dobrze.
Linux Registered User: #462303 | Ubuntu Registered User: #29282
siekaczator
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2010, 22:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: siekaczator »

Ryzyk fizyk. Ja używam polski remix Malinową Mandarynkę ponieważ to jedyna edycja (poza xubuntu 10.04) linuxa z GNOME, która w ogóle działa bez szwanku na moim lapku. Przyznam, że to mój drugi Ubuntu ( pierwszy to była wersja 10.04 LTS było ciężko z nim) i jestem z niego bardzo zadowolony. Mój laptop kupiłem w sierpniu i miał standardowo Win7. Chciałem win XP ale niestety do mojej karty graficznej do xp nie ma i nie będzie sterowników. Na laptopie nie gram w gry od tego mam większego peceta. I jak dla mnie polski remix może zostać na zawsze bez żadnych aktualizacji (chyba, że wersja 11.04 z Unity też nie będzie robiło mi numerów jak Ubuntu 10.04 i Kubuntu o tym samym numerze). Zgadzam się z poprzednimi opiniami Linuks powinien się rozwijać ale przed wszystkim powinien dążyć do kompromisu pomiędzy jego zaawansowanymi możliwościami ( no wiecie kompilacje, terminal, kernel itp.) a prostotą całego systemu dla użytkowników takich jak oraz reklamową walkę z systemem MS Windows. Kiedy pytam się znajomych lub inne osoby o linuxa kiedy to mi mówią jaki ten windows vista czy seven jest pamięciożerny czy nie chodzą stare programy (pewne i sprawdzone) to albo nie słyszeli o nim albo słyszeli tylko myślą, że muszą wydać dodatkowe pieniądze bo nie wiedzą, że jest darmowy:)
Awatar użytkownika
ctarx
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 01 paź 2005, 02:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: ctarx »

Mi unity pasowałoby do netbooka, szkoda tylko, że nie działa na GMA500 (Poulsbo).
Linux Mint 13 (maya) 64 bit
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: majsza »

Tak czytam ten wątek. Jaki jest problem poszukać.... Mam 9.10 na leciwym laptopie Toshiby. Chcę Firefoxa 3.6.13 to instaluję Swiftfoxa. Chcę nowego Firefoxa z repo, to dodaję odpowiednie repozytorium. Przeglądarka zmieni mi nazwę na jakie Shusoiashi, czy cuś, ale mi to nie przeszkadza. Szukać wystarczy. NA STARSZYM Ubuntu można także uruchomić nowszy kernel, nic nie stoi na przeszkodzie. Można mieć starość i nowość w jednym.
Asus X551CA (Intel Pentium 2117U, 4GB RAM, Intel HD Graphics)
Ubuntu 20.04 LTS
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: Savpether »

Czy mi się wydaje, czy na razie unity to tylko nowy dock z lewej strony? No i nowe menu, na które na razie pomysłu nie ma? To wszystko z nowości, czy coś jeszcze mają zamair dodać?
Open your mind for mental revolution. It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. This is your world. This is our world. The revolution is now.
kklimonda
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 20 kwie 2008, 04:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: kklimonda »

Savpether pisze:Czy mi się wydaje, czy na razie unity to tylko nowy dock z lewej strony? No i nowe menu, na które na razie pomysłu nie ma? To wszystko z nowości, czy coś jeszcze mają zamair dodać?
Nowy sposób uruchamiania programów, jest w 10.10 ale jeszcze nie został do 11.04 sportowany.
Awatar użytkownika
Keough
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 22 mar 2008, 16:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: Keough »

Savpether pisze:Czy mi się wydaje, czy na razie unity to tylko nowy dock z lewej strony? No i nowe menu, na które na razie pomysłu nie ma? To wszystko z nowości, czy coś jeszcze mają zamair dodać?
poki co to zadna nowosc (wystarczy dodatek pod nazwa docky). za to brakuje tu podstawowych opcji jak "uzywalny" pulpit, swobodny dostep do dysku twardego czy jakiekolwiek opcje konfiguracyjne.
jesli mieliby cos dodawac, to najwyzej "gadzety" na pulpit - pomijajac powyzsze braki nie ma juz co dorzucac do funkcjonalnosci.

kklimonda pisze:Nowy sposób uruchamiania programów, jest w 10.10 ale jeszcze nie został do 11.04 sportowany.
co? jakos siedze na 10.10 i nie zauwazylem, aby jakos inaczej sie programy uruchamialy...
C2D E6550, Radeon HD 4730, 2GB DDR2, 250 GB Seagate, Vista
C2D T5250, Intel X3100, 3GB DDR2, 160 GB Hitachi, Vista/Ubuntu LL
kklimonda
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 20 kwie 2008, 04:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: kklimonda »

Keough pisze:poki co to zadna nowosc (wystarczy dodatek pod nazwa docky). za to brakuje tu podstawowych opcji jak "uzywalny" pulpit, swobodny dostep do dysku twardego czy jakiekolwiek opcje konfiguracyjne.
jesli mieliby cos dodawac, to najwyzej "gadzety" na pulpit - pomijajac powyzsze braki nie ma juz co dorzucac do funkcjonalnosci.



co? jakos siedze na 10.10 i nie zauwazylem, aby jakos inaczej sie programy uruchamialy...
ten "overlay" który się pokazuje po kliknięciu logo ubuntu w lewym górnym rogu, jeszcze nie jest dostępna w 11.04
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: Savpether »

overlay?

Czekałem na 11.04, myślałem, że coś wkońcu z wyglądem się zmieni i unity mnie przekona bym porzucił kde, ale kurcze szkoda..

//mario_7: Czekałeś? Chyba czekasz... Ubuntu 11.04 będzie miało premierę (jak numer wskazuje) w kwietniu tego roku. Sporo zmian jeszcze pewnie nastąpi.
Open your mind for mental revolution. It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. This is your world. This is our world. The revolution is now.
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: makson »

Najnowsze wieści: Zamiast GNOME panels dla komputerów bez wsparcie 3D będzie Unity 2D. Pytanie tylko, czemu w Qt, a nie GTK+?
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: Savpether »

Odpowiedź bardzo prosta, bo gtk nie dość, że brzydko wygląda, to jego kod też paskudnie się prezentujo, a funkcji ma znacznie mniej niż qt. Po prostu qt to nowoczesność, a gtk odchodzi do klasyki, zauważ, że większość nowych programów pod lina jest pisanych w qt, dlaczego? Powód prosty qt jest lepsze, głównie lekkość, multiplatformowość i dużo większe możliwości. Tlen, klient GG, Virtualbox, Skype, Google Earth, żałuje, że google chrome jest w gtk, ale cóż, ich błąd. Na dodatek przyszłość gtk nie zapowiada się różowo, spójżmy chociażby na gtk3, szkoda mówić.
Open your mind for mental revolution. It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. This is your world. This is our world. The revolution is now.
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: makson »

Może jestem niedoinformowany, ale co jest nie tak z GTK3 i jego przyszłością?
Zwróć też uwagę na to, że standardowa wersja Unity pozostaje na GTK+. Dziwi mnie więc to, że skrupulatnie nie trzymają się jednego zestawu bibliotek, a rozdrabniają swoje wysiłki.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: majsza »

makson pisze:Może jestem niedoinformowany, ale co jest nie tak z GTK3 i jego przyszłością?
Zwróć też uwagę na to, że standardowa wersja Unity pozostaje na GTK+. Dziwi mnie więc to, że skrupulatnie nie trzymają się jednego zestawu bibliotek, a rozdrabniają swoje wysiłki.
Pewnie goście z Canonical, podobnie jak pewni raperzy znad Wisły działają według maksymy: "Idź swoją drogą, nie daj satysfakcji wrogom". :D
Asus X551CA (Intel Pentium 2117U, 4GB RAM, Intel HD Graphics)
Ubuntu 20.04 LTS
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: Savpether »

Może jestem niedoinformowany, ale co jest nie tak z GTK3 i jego przyszłością?
Zwróć też uwagę na to, że standardowa wersja Unity pozostaje na GTK+. Dziwi mnie więc to, że skrupulatnie nie trzymają się jednego zestawu bibliotek, a rozdrabniają swoje wysiłki.
Hm chyba dość dobrze jestem poinformowany, gtk stoi w miejscu :) Ok zwykła wersja jest na gtk+, ale jak długo? Ponad to powodem jest compiz który znacznie upiększa unity 3d. Unity 2d nie będzie miało compiza, a wygląd gnome'a bez compiza to ogólnie porażka, zainstaluj kde 4.6 i wyłącza efekty i gnome'a i wyłącz efekty, idz na stare miasto i zapytaj co komu się spodoba, odpowiedzi będą jednoznaczne. QT jest nowocześniejsze i ładniejsze, co będzie rekompensować brak efektów na unity 2d.

EDIT:
No i ma większe możliwości.
Open your mind for mental revolution. It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. This is your world. This is our world. The revolution is now.
Awatar użytkownika
eskimoss
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 188
Rejestracja: 13 maja 2007, 11:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: eskimoss »

1. Jak ktoś testował już Unity i Gnome Shell to proszę o informację ile razy trzeba będzie kliknąć żeby się przełączyć miedzy jedną otwartą / aktywną aplikacją a drugą?

2. Czy Gnome Shell bardzo się różni od Unity jeśli chodzi o pracę? Bo wyglądają dość podobnie.

3. Tak na marginesie:

Przeczytałem o dziwnych, jak dla mnie założeniach Gnome Shell:
http://live.gnome.org/GnomeShell/Design/FAQ
Why no window list or dock?

"The Shell is designed in order to minimise distraction and interuption and to enable users to focus on the task at hand. A persistent window list or dock would interfere with this goal, serving as a constant temptation to switch focus. The separation of window switching functionality into the overview means that an effective solution to switching is provided when it is desired by the user, but that it is hidden from view when it is not necessary.

The omission of a window list or dock also reduces the amount of screen space occupied by the Shell, and therefore makes it better suited to devices with smaller screens."

Nie rozumiem dlaczego deweloperzy ustalają sobie jakieś arbitralne założenia i wydaje im się, że inni chcą tak samo.
Ja akurat nie skupiam się na jednej rzeczy, a często robię wiele na raz przełączając się ciągle między aplikacjami. Tak samo dziwi mnie to ukierunkowanie na małe urządzenia, tak dni zwykłego desktopu były policzone. Mam tylko nadzieję, że deweloperom KDE nie przyjdą do głowy takie szalone pomysły.

Tak samo ten tekst mnie osłabia:
"The traditional GNOME 2 desktop will not disappear overnight, however: releases of GNOME 2 will continue to be supported by Linux distributions for years to come."
http://gnome3.org/faq.html

Co to niby znaczy, że będzie wspierany przez dystrybucje? Czy to znaczy, że dają nam do zrozumienia, że nie będzie już wspierany przez deweloperów Gnome? To chyba znaczy, że wszystkie bugs pozostaną?
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: makson »

Savpether pisze:Hm chyba dość dobrze jestem poinformowany, gtk stoi w miejscu :)
Chyba jednak nie :) . Nie jestem żadnym zwolennikiem GTK+, ale piszesz od rzeczy. Różnice między GTK+ 2, a GTK+ 3 są olbrzymie i co jak co, ale tego że się nie rozwija to na tym etapie projektowi nie można zarzucić.
Savpether pisze:Unity 2d nie będzie miało compiza, a wygląd gnome'a bez compiza to ogólnie porażka, zainstaluj kde 4.6 i wyłącza efekty i gnome'a i wyłącz efekty, idz na stare miasto i zapytaj co komu się spodoba, odpowiedzi będą jednoznaczne.
GNOME można sobie przerobić tak, że będzie wyglądało identycznie jak KDE i to bez compiza. To co się komu podoba to sprawa gustu, jak to się ma do przewagi danych bibliotek graficznych?
Savpether pisze:QT jest nowocześniejsze i ładniejsze, co będzie rekompensować brak efektów na unity 2d.

EDIT:
No i ma większe możliwości.
Czyli jednak żadnych konkretów nie usłyszymy...
eskimoss pisze:Co to niby znaczy, że będzie wspierany przez dystrybucje? Czy to znaczy, że dają nam do zrozumienia, że nie będzie już wspierany przez deweloperów Gnome? To chyba znaczy, że wszystkie bugs pozostaną?
Mozilla nie wspiera już Firefoxa 2.0, Oracle nie wspiera OpenOffice.org 2.x, KDE nie wspiera już KDE 3.x, to czemu deweloperzy GNOME mają dalej wspierać starą wersję środowiska?
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
wjk`
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 20 sty 2011, 15:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: wjk` »

Jeśli jestem świeżo upieczonym userem Ubuntu 10.10 to nie będe miał problemów ze środowiskiem Unity w Ubuntu 11.04 ?
Intel E5300, G41M-ES2L, 2GB DDR2 800MHz, 9400GT 512MB, No-Name 400W
Ubuntu 10.10 [internet], Windows 7 [recovery os]
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu 11.04 domyślnie z Unity

Post autor: Admc »

Jeżeli jesteś świeżo upieczonym użytkownikiem Ubuntu to na razie nie instaluj 11.04 tylko zostań przy 10.10. 11.04 jest na razie bardzo niestabilne.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Zablokowany

Wróć do „Natty Narwhal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości