Software-Center nie działa po aktualizacji Ubuntu do 11.04.

manek775
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 21 wrz 2010, 19:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: 84-100 Puck, Polska
Kontakt:

Software-Center nie działa po aktualizacji Ubuntu do 11.04.

Post autor: manek775 »

Wykonałem czynność z ostatniej linijki i niezbyt wiele to dało.

Kod: Zaznacz cały

sudo software-center
2011-01-16 16:47:36,554 - softwarecenter.backend - ERROR - aptdaemon import failed
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/share/software-center/softwarecenter/backend/aptd.py", line 39, in <module>
    from aptdaemon.defer import inline_callbacks, return_value
ImportError: No module named defer
Need the latest aptdaemon, try "sudo apt-add-repository ppa:software-store-developers/ppa" to get the PPA
Ten sam problem jest z aplikacjami: fusion-icon, chyba GnoMenu,
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Software-Center nie działa po aktualizacji Ubuntu do 11.04.

Post autor: Savpether »

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że 11.04 jest mocno testowym wydaniem? Alpha1, poza tym, temat odnośnie testowania 11.04 i zgłaszania problemów już istnieje.
Open your mind for mental revolution. It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. This is your world. This is our world. The revolution is now.
manek775
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 21 wrz 2010, 19:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: 84-100 Puck, Polska
Kontakt:

Odp: Software-Center nie działa po aktualizacji Ubuntu do 11.04.

Post autor: manek775 »

Oczekiwałem rozwiązania problemu, a tu użytkownik odpisuje mi że nowy Ubuntu jest beznadziejny. Też się z tym zgadzam, ale takie odpowiedzi należy dawać tu. Myślałem że odpiszesz mi co np. nie zaktualizowało się, i trzeba instalować ręcznie. Aha a co do twojej odpowiedzi o systemie zgłaszania błędów to brakuje gdzie on jest, w dodatku nie za bardzo mi się chce czekać na kolejną alphę z naprawionym bugiem. To samo mógłbym zrobić i bez twojej pomocy.
Awatar użytkownika
gtriderxc
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 10 lut 2009, 16:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Software-Center nie działa po aktualizacji Ubuntu do 11.04.

Post autor: gtriderxc »

manek775 pisze:Oczekiwałem rozwiązania problemu, a tu użytkownik odpisuje mi że nowy Ubuntu jest beznadziejny. Też się z tym zgadzam, ale takie odpowiedzi należy dawać tu. Myślałem że odpiszesz mi co np. nie zaktualizowało się, i trzeba instalować ręcznie. Aha a co do twojej odpowiedzi o systemie zgłaszania błędów to brakuje gdzie on jest, w dodatku nie za bardzo mi się chce czekać na kolejną alphę z naprawionym bugiem. To samo mógłbym zrobić i bez twojej pomocy.
Problem w tym, że jak zauważył kolega, wersja 11.04 jest na tyle testowa, że chyba mało kto potrafi Tobie pomóc. Problem może być na tyle skomplikowany, że mało kto może móc go rozwiązać. Powinieneś zgłosić problem przez launchpad.net ale będę tak dobry, ze zrobię to za Ciebie;)

Pomocy na takie problemy szukaj na IRCu. Tam znajdziesz prawdziwych fachowców online.
Wersje alfa są dla testerów i nie widzę powodu aby na ich podstawie można było twierdzić, że coś się podoba albo nie. Nienamalowany obraz też się krytykuje?
Co do TEGO tematu, to faktycznie chyba moderator forum pojechał na narty:) - albo powinien wywalić śmieci z tematu albo przynajmniej zwrócić uwagę, ale co zrobisz, trzeba żyć i testować dalej.

Ps

Kiedy aktualizowałeś?
Aktualizowałeś do alfa 2 czy jeszcze do 1?
Zablokowany

Wróć do „Natty Narwhal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości