[SOLVED]11.04 złe ustawienia ekranu GRUBa i niemożność wejścia do systemu

Awatar użytkownika
nencik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 06 mar 2011, 17:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

[SOLVED]11.04 złe ustawienia ekranu GRUBa i niemożność wejścia do systemu

Post autor: nencik »

Witam. Używałem sobie Ubuntu od czasu 8.04, za każdym razem aktualizowałem i do teraz było wszystko w porządku. Aż do czasu gdy zacząłem aktualizację do 11.04. Otóż po skończonej aktualizacji jak zwykle zresetowałem komputer i co widzę ? Zamiast GRUBA wyświetla się taka sama informacja jaka pojawia się w momencie gdy ustawię zbyt dużą rozdzielczość (mam jeszcze monitor CRT). Nie jestem pewien czy to chodzi dokładnie o rozdzielczość, gdyż poza dwoma częstotliwościami nie ma żadnych informacji. Ponadto, gdy czekam (lub naciskam enter) znika ta informacja, pojawia się czarne tło, i po chwili komputer wchodzi jakby w stan wstrzymania. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, może moja karta (zintegrowana) nie obsługuje Unity (lub nie ma sterowników) ale dlaczego nawet GRUB szaleje ? Dodam jeszcze, że jak zjadę pozycję niżej i nacisnę enter mam zwykłe menu odzyskiwania GRUBa itp., kolejną pozycją (którą znowu wybieram na ślepo) jest MemoryTest, a jeszcze niżej jest wejście w bootloadera z Windowsa. Prosze o pomoc i z góry dziękuje :)
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2011, 21:24 przez nencik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
brezniew
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2680
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:48
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64

Re: Po aktualizacji na 11.04 problem z rozdzielczością

Post autor: brezniew »

Nie wiem po twórcy Ubuntu wciskają takie dziadostwo do systemu. Spróbuj tego rozwiązania:
viewtopic.php?f=146&t=124697
Awatar użytkownika
nencik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 06 mar 2011, 17:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Po aktualizacji na 11.04 problem z rozdzielczością

Post autor: nencik »

Niestety, nie mogę wejść na mojego Ubuntu, a z LiveCD nie mogę niektórych kroków zrobić. Może jeszcze to się na coś przyda. To właśnie mi się wyświetla w GRUBie:
FREEQ OUT OF RANGE
HF: 92.59 KHz
VF: 58.24 Hz

Może się na coś przyda (choć wątpię). Dzięki za szybką odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2011, 12:50 przez nencik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Po aktualizacji na 11.04 problem z rozdzielczością

Post autor: igotit4free »

nencik pisze:...
Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEMTytuł tematu zmienisz edytując pierwszy postW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Zanim ponownie wpiszesz w tytule tematu słowo PROBLEM zapoznaj się z REGULAMINEMW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
hipison
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2009, 15:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: 11.04 złe ustawienia ekranu GRUBa i niemożność wejścia do systemu

Post autor: hipison »

Chyba musisz czekać, aż wydadzą poprawkę i wtedy chrootnąć się do systemu, Grub nie wiem czemu i czy u wszystkich, ale u mnie jest w rozdzielczości śmiało powyżej 1200 px
Awatar użytkownika
nencik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 06 mar 2011, 17:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: 11.04 złe ustawienia ekranu GRUBa i niemożność wejścia do systemu

Post autor: nencik »

Dzięki za odpowiedź. No to poczekam, może gdy wyjdzie remix to pobiorę i zainstaluję, może wtedy coś inaczej się zrobi i będzie normalnie ;D Tylko nie rozumie, dlaczego gdy kliknę enter (lub poczekam kilka sekund) nie przechodzi do ekranu logowania, tylko jak napisałem wcześniej, tak jakby w stan wstrzymania.. No cóż, poczekamy, zobaczymy :)
hipison
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2009, 15:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: 11.04 złe ustawienia ekranu GRUBa i niemożność wejścia do systemu

Post autor: hipison »

No fakt, to że tak się dzieje to całkiem inna sprawa, ale to już raczej musiałbyś zobaczyć na forum ubuntu.com bo tutaj jak widać nikt prócz Ciebie nie spotkał się z takim problemem.

Właśnie mi się przypomniało próbowałeś uruchomić tryb ratunkowy?
Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy, a dokładniej plik konfiguracyjny gruba, bo pewnie w nim tkwi problem.
Awatar użytkownika
nencik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 06 mar 2011, 17:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: 11.04 złe ustawienia ekranu GRUBa i niemożność wejścia do systemu

Post autor: nencik »

Ok, teraz już potrafię wejść na Ubuntu, z czego się bardzo cieszę :) Nie wiem jak to się stało, ale wszedłem w tryb awaryjny, załączył mi sie zwykły GNOME, z tego linku który podał Brezniew zastosowałem pierwszą metodę, zrestartowałem komputer, GRUB dalej się nie wyświetlał, lecz tym razem załączył się Ubuntu w trybie normalnym ;D Pobawię sie jeszcze tymi innymi metodami które podano w tamtym temacie. Dzięki za przypomnienie o trybie bezpiecznym, już od ponad roku nie musiałem go używać i zapomniałem o nim.. Jeszcze raz dzięki za pomoc :)

EDIT: ok, 2 metoda z podanych w linku wyżej zadziałała u mnie :) Dziękuje wam jeszcze raz, dzięki wam mogę sie cieszyć Unitą (albo nie cieszyć, zobaczymy) :)
hipison
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2009, 15:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: 11.04 złe ustawienia ekranu GRUBa i niemożność wejścia do systemu

Post autor: hipison »

Spoko, dodaj SOLVED czy też ROZWIĄZANE do tematu i będzie gitara :)



Twoje zdrowie.
Zablokowany

Wróć do „Natty Narwhal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości